Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Jest to czas przygotowania naszych serc do Zmartwychwstania Pańskiego. Pragnę serdecznie przywitać Ojca Rekolekcjonistę ks. Tomasza Marka kombonianina, który będzie głosił słowo Boże. Skorzystajmy z tego czasu, pamiętajmy o spowiedzi świętej, przygotujmy nasze serca na spotkanie z Jezusem, nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnie dni wielkiego tygodnia.
Dla dzieci z naszych szkół rozpoczynają się od jutra rekolekcje, które poprowadzą Alumni z naszego z Wyższego Seminarium z Tarchomina. Rodziców bardzo proszę by przyprowadzili swoje dzieci, byśmy otworzyli swoje serca, zarezerwowali w te dni czas na Msze rekolekcyjne, zachęcili swoich bliskich z rodziny do uczestnictwa, zrobienia rachunku sumienia, zapraszam wszystkich, otwórzmy drzwi Chrystusowi.
8.00 – 0 – III szkoła z Leszczynowej i I kl. z ul. Płużnickiej
9.30 – nauka rekolekcyjna dla IV – VI szkoła z Leszczynowej
11.00 – Szkoła Podstawowa IV – VII z Płużnickiej i VII z Leszczynowej
12.30 – klasy VIII z Płużnickiej
14.00  – klasy III gimnazjalne
  1. W piątek 12 kwietnia zapraszam na Msze Świętą o godz. 18.00, która rozpocznie Drogę Krzyżową ulicami naszego Osiedla. Przejdziemy w tym roku ulicami Piechocką, Portową, Leszczynową, przy Modlińskiej skręcając w Laurową dojdziemy do Myśliborskiej, kończąc tym razem na placu za Kaplicą gdzie rozpocznie się budowa, tam będzie końcowe błogosławieństwo. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa, tak jak w ubiegłym roku poszczególne grypy będą zmieniać do krzyża. Proszę o obstawę naszą wspólnotę Totus Tuus, by koordynowała przemarszem i była blisko krzyża. Pragniemy tym razem przy zatrzymanej stacji by krzyż był stawiany i przetrzymywany przez grupę Totus Tuus. Zapraszam wszystkich zarezerwujmy ten czas na modlitwę.
  2. W sobotę 13 kwietnia w dzień Fatimski po Mszy Świętej wyruszamy na 10 drogę różańcową na naszych wałach.
  3. W najbliższą niedzielę palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień wspomnienie męki Chrystusa poczynając od  mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Na każdej Mszy Świętej świecimy palmy, o godz. 11.00 rozpoczniemy Msze Świętą przed wejściem i uroczystą procesją wokół kaplicy, dlatego ogłaszamy, żeby dzieci przyniosły zrobione przez siebie palmy. Po Mszy Świętej będzie konkurs na najpiękniejszą palmę. Po każdej Mszy Świętej członkowie wspólnot różańcowych rozprowadzają palmy, ofiary przeznaczone są na budową, będą też rozprowadzane baranki wielkanocne, świece, duże i małe na Wigilię Paschalną.
  4. Bardzo dziękuje osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 1200zł, z ul. Portowej 9 – 170zl., serdeczne Bóg zapłać.
  5. Dzisiaj Msza Święta dla kół różańcowych o godz. 12.30 z krótka adoracją Najświętszego Sakramentu, intencja na miesiąc kwiecień o owocne przeżycie rekolekcji i przygotowanie naszych serc na Święta Wielkanocne. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne dla bierzmowanych.
  6. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać następujące artykuły: Czym są egzorcyzmy i dla kogo są przeznaczone, Jak poradzić sobie z cierpieniem, zwłaszcza niezawinionym, Syn Polki i Nigeryjczyka, od dzieciństwa niepełnosprawny.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97