Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

 1. Zapraszam dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej komunii świętej na jutro na III próbę. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wielkie zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości komunijnej w naszej kaplicy. Bóg zapłać wszystkim za wielką pomoc.
 2. We wtorek 16 maja uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. W tym dniu o godz. 19.30 spotkamy się na majówce przed nowym osiedlem na ul. Modlińskiej 65 i 67. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy na świeżym powietrzu, szczególnie młodych parafian z tych pobliskich bloków i ulic.
 3. Próba generalna dla dzieci i rodziców przygotowujących się do komunii odbędzie się w środę w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00. Prosimy wszystkich o punktualność, 10 minut przed Mszą dzieci ustawiają się przed kaplicą do uroczystego wejścia.
 4. W czwartek 18 maja spotkamy się na wspólnej majówce na ulicy Przaśnej 16 i 18 przy nowych blokach. Zapraszamy rodziny z tych osiedli i z pobliskich ulic na godz. 19.30 do wspólnej modlitwy.
 5. W piątek 19 maja na godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci na pierwszą spowiedź oraz ich rodziców. Dzieci przynoszą ze sobą książeczki, które otrzymały w czasie przygotowań, przed spowiedzią będzie krótki rachunek sumienia.
 6. W sobotę 20 maja o godz. 10.00 w naszej kaplicy uroczysta Msza Święta w intencji dzieci pierwszokomunijnych, rodziców i chrzestnych. Prosimy przyjść 20 minut wcześniej, dzieci będą miały zarezerwowane ławki, cieszymy się, że w naszej parafii po raz pierwszy 28 dzieci przyjmie uroczyście w tym dniu komunię świętą.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczysta Msza Święta rocznicowa dzieci. Od tej Mszy Świętej do piątku włącznie rozpocznie się biały tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych. Od poniedziałku zapraszam na godz. 17.30 na nabożeństwo majowe i Mszę Świętą o godz. 18.00. Prosimy w przyszłą niedzielę, żeby parafianie wybierali inne godziny na Eucharystię ze względu na uroczystości komunijne.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 rano Msza Święta w intencji rodzin z ulicy Myśliborskiej 24A, którzy przyjmowali Obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Po komunii będzie podziękowanie czas nawiedzenia. Po Mszy Świętej odprowadzimy Maryję do bloku na ulicę Myśliborska 18 przy pierwszej klatce będzie uroczyste przywitanie przez mieszkańców tego bloku.
 9. W środę 24 maja o godz. 7.00 rano wyjazd sprzed kaplicy dzieci komunijnych i rocznicowych do Lichenia. Koszt 50 zł, zapisujemy rodziców i osoby, które chciały włączyć się w tą parafialną pielgrzymkę dziękczynną.
 10. Bardzo dziękuję osobom, które zbierały ofiary na kościół. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ul. Myśliborskiej 64 A, B, C – 250 zł, Kasztanowej 550 zł, Myśliborskiej 26A – 370 zł, Myśliborskiej 42 A,B,C,D,E,F – 385 zł, Leszczynowej i Laurowej – 400 zł, Myśliborskiej domy jednorodzinne i Portowej – 290 zł, Myśliborskiej 64B – 70 zł. Bóg zapłać.
 11. Przy stoliku można nabyć statut żywego różańca i małe i duże obrazki Matki Bożej Pompejańskiej.
 12. Zapisujemy w zakrystii na V zjazd ogólnopolski na Jasną Górę, który odbędzie się 3 czerwca w sobotę. Zachęcam do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Koszt 60 zł.
 13. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”,: warto przeczytać, Dlaczego objawieniom maryjnym w Fatimie ciągle towarzyszy wielkie zainteresowanie? Dlaczego czcimy w Kościele Matkę Bożą. Zjazd rodzinnych kół różańcowych w Kobyłce, nasza delegacja godnie reprezentowała grupę różańcową, warto przeczytać.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97