Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Dzisiaj uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii św. Teresy w Otwocku, pamiętajmy w modlitwie o naszych kapłanach i ofiarodawcach naszej budującej Świątyni. Dzisiaj po Mszy Świętej zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Dziękuje wspólnotom różańcowym za posprzątanie plebanii i kościoła., intencja kół różańcowych, na miesiąc czerwiec: o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej i potrzebne łaski dla wszystkich wspólnot z naszej parafii.
  2. Dzisiaj o godz.19.00 Msza Święta Dziękczynna za rodziny które przyjmowały Obraz Matki Bożej Pompejańskiej na Osiedlu Modlińska 73 dziękujemy wszystkim za wielką organizację i świadectwo wiary, po Komunii delegacja zawierzy i podziękuje Maryi za czas nawiedzenia, a po Eucharystii Maryja w wizerunku Pompejański rozpocznie peregrynację na kolejnym Osiedlu Ku Rzece, zapraszamy rodziny do uroczystego odprowadzenia i przywitania Maryi przy pierwszym bloku Ku Rzece 7.
  3. Jutro Drugi Dzień Zielonych Świątek, Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00, przypominamy że nabożeństwo czerwcowe jest o godz. 17.30 w niedziele o godz. 18.30.
  4. W środę wspominamy w liturgii św. Jadwigę Królową.
  5. W czwartek 9 czerwca przeżywamy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Nuncjusza Apostolskiego Salwatore Penaccio i ks. Bp Romualda Kamińskiego, ks. Arcybiskup pragnął przybyć do nas ze względu na kult Nowenny Pompejański, uroczysta Msza Święta odbędzie się w nowym kościele o godz. 18.00, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i uczestnictwa we Mszy Świętej. Zapraszamy o 17.15 ministrantów, lektorów, bielanki.
  6. W sobotę wspominamy w liturgii św. Barnabę Apostoła.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przygotowujemy się do uroczystość Bożego Ciała, prosimy grupy modlitewne o organizację przy ołtarzach, pierwszy będzie przy ulicy Portowej odpowiedzialna wspólnota Totus Tuus, drugi na ulicy Kasztanowej będzie dekorowany przez koła stanowe, trzeci na nowym Osiedlu Myśliborska 70A będzie robiony przez rodziców dzieci komunijnych wraz z katechetami, i czwarty przy Osiedlu Myśliborska 62 i 64 przez koła rodzinne. Zapraszamy na procesje dzieci komunijne w strojach odświętnych, dziewczynki prosimy o przyniesienie swoich koszyczków do sypania kwiatów. Grupy które są odpowiedzialne za feletrony prosimy o przygotowanie osób nieco wcześniej.
  8. Dziękujemy ofiarodawcom i wszystkim darczyńcom którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 1900zl., ul. Konwaliowa 210zł., os. Modlińska 65 i 67 – 150zl., serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zapraszamy dzieci na parafialny wakacyjny wyjazd w góry do miejscowości Czarna Góra: wyjeżdżamy 27 czerwca a wracamy 2 lipca, planowany jest: zdobywanie szczytu wysoki wierch wjazd kolejką, wyjazd na Słowację do miejscowości Łomnicki Szczyt, zwiedzanie starej kopalni Uranu, Wyjazd do Zakopanego, na Gubałówkę, Krzeptówki, w planie jest zatrzymanie się w drodze powrotnej na Krakowskich Łagiewnikach i Wadowicach, Koszt z wyżywieniem, noclegiem, autokar do dyspozycji wynosi 1000zł., Zapisy i szczegóły w zakrystii. Jeżeli nie zbierze się około 20 osób, i będzie mniejsza grupa to cena się zmniejszy i pojedziemy innym transportem. Zachęcamy do wyjazdu.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Bierzmowanie niczego nie kończy, Czy praktyka nałożenia rąk, chrzest w Duchu Świętym albo charyzmaty, są ograniczone tylko do wąskiej grupy w Kościele? Pisze ks. Przemysław Artemiuk.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97