Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. Sławka Brajczewskiego, który będzie do nas przyjeżdżał z seminarium. Pełni on funkcję prokuratora, dyrektora administracyjnego to jest pełna nazwa, dba o alumnów, o kuchnie i zarządza całym gospodarstwem i terenem w seminarium. Ks. Sławku cieszymy się, że ks. biskup przysłał Ciebie do nas, do tworzącej się parafii. Życzymy wielu łask Bożych, szczególnie od naszej patronki Matki Bożej Pompejańskiej i Bł Bartola Longo naszego różańcowego patrona. Zapewniamy twoją drogę kapłańską naszej modlitwie, od wszystkich parafian.
 2. Jutro wspomnienie św. Moniki, a we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszam rodziny, które chcą ochrzcić swoje dzieci w miesiącu wrześniu. Proszę przynieść dane osobowe chrzestnych i skrócony akt urodzenia dziecka.
 3. W środę wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 4. W sobotę przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 5. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 1800zł zł, p. Teresa i Damian – 100zł, Serdeczne Bóg zapłać.
 6. Dzisiaj ks. Przemek z grupą z naszej parafii posługują w par. św. Hieronima w Starej Miłosnej, zbierają ofiary na budowę naszej świątyni. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 7. Przypominamy dzieciom i młodzieży o spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego i udziale w Mszy Świętej za dyrekcje szkół i dzieci. Msza Święta w naszej kaplicy będzie sprawowana o godz. 8.00 rano, zapraszamy.
 8. Przypominamy że od 2 września w niedzielę wprowadzamy w naszej parafii nową dodatkową Mszę Świętą tzw. sumę o godz. 12.30. Na tej Mszy Świętej będziemy chrzcić dzieci. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie to Msza przeznaczona dla kół różańcowych i procesję wokół naszej kaplicy. Msza Święta o godz. 11.00 będzie przeznaczona dla młodych rodzin z dziećmi. Chcemy ją odciążyć i bardziej przygotowywać się liturgicznie i we wspólnym śpiewie.
 9. Proszę również zgłaszać chorych, których będzie odwiedzać już od przyszłego pierwszego piątku miesiąca od godz. 9.00, proszę zgłaszać do zakrystii.
 10. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: Kardynał Wyszyński bliżej beatyfikacji – być może dojdzie do niej już w 2019r., ocenia o. Gabriel Bartoszewski, wicepostulator procesu kanonizacyjnego. Święte obrazki na śmietnik? Dlaczego błogosławimy obrazki i medaliki i co należy z nimi zrobić, gdy ulegną zniszczeniu. Dlaczego wileńska Rossa i Ostra Brama są tak ważne dla Polaków.
 11. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli i dobrego pogodnego już ostatniego tygodnia wakacji.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97