Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiaj Uroczystością Chrystusa Króla kończy się rok liturgiczny, za tydzień rozpoczniemy adwent czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, już dziś zapraszamy dzieci i dorosłych na msze święte roratnie z lampionami o godz. 7.00 rano, dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki, na zakończenie mszy świętej dzieci tradycyjnie będą brać do domu figurę Matki Bożej Niepokalanej i księgę adwentową. Wczoraj zakończyliśmy Rekolekcje maryjne za specjalnym aktem zawierzenia, dziękuje osobom które uczestniczyły przez 33 dni za ich poświęcenie i wytrwałość niech Maryja wyprosi szczególne dary i łaski dla waszych rodzin i dla naszej parafii.
  2. Jutro zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 wspólnotę św. Ojca Pio, po Mszy spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem.
  3. W czwartek 26 listopada Msza Święta za wstawiennictwem Bł. Bartola Longo, po Mszy przed Jego relikwiami odmówimy litanie.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 uroczysta Msza Święta obłóczynowa nowych kandydatów na ministrantów.
  5. Od przyszłej niedzieli rozprowadzamy świece wigilijne i opłatki, ofiary będą przeznaczone na budowę naszej świątyni, ministranci na swoje potrzeby będą rozprowadzać sianko.
  6. Organizujemy paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii, do 15 grudnia możemy przynosić do zakrystii i kancelarii produkty spożywcze nie psujące się i produkty chemiczne.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2300zł., Osiedle Myśliborska 64 – 260zł., Płużnicka – 200zł., os. Modlińska 129 – 140zł., os Przaśna 16 i 18 i Kasztanowa 4 i 6 – 430zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Prace przy budowie kościoła trwają: w ubiegłym tygodniu zalaliśmy główny strop plebanii.
  9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Kapłani przy chorych na Covid – Wojna idei – to co się dzieje ostatnio na ulicach, jest raczej skutkiem niż źródłem społecznych przemian. Łatwo nie będzie – dla Kościoła w Polsce nadszedł czas próby. Jak z niej wyjdziemy, to zależy również od nas., za zachowaniem zasady. Komu więcej dano, od tego więcej wymagać się będzie.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97