Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Przemienienia Pańskiego

  1. Dziękuję wszystkim osobom, które pomogły mi w przygotowaniu do Nawiedzenia Figury Św. Michała Archanioła z Gargano, przy dekoracji kaplicy, sprzątaniu, organizacji procesji. Był to dla całej parafii czas łaski i wielkich przeżyć duchowych. Każdy indywidulanie przeżywał ten czas w modlitwie oraz słuchaniu ks. Kustosza Ojca Rafała ze Zgromadzenia Michalitów. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy uczestniczyli w adoracji i czuwaniu modlitewnym w nocy z 2 na 3 sierpnia. Delegacjom wspólnot różańcowym, ministrantom, dzieciom, panom, którzy nieśli Figurę św. Michała Archanioła.
  2. Dzisiaj przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 8.00 odprawialiśmy Mszę Świętą w intencji rodzin z ulicy Myśliborskiej i Zabłockiej, którzy przyjmowali Obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Po zakończonej Eucharystii Obraz odprowadziliśmy na ul. Modlińską i Zakątną. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – Intencja dla kół różańcowych o owoce peregrynacji św. Michała Archanioła w naszej parafii.
  3. Jutro o godz. 17.30 wypominki połączone z różańcem.
  4. We wtorek wspominamy św. Dominika, prezbitera. Po komunii zawierzymy Matce Bożej kółko rodzinne pod patronatem tego świętego.
  5. W środę Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  6. W czwartek wspominamy św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  7. Bardzo dziękuje osobom, które zbierały w tym tygodniu ofiary na kościół: osoby, które wpłaciły na konto 570 zł, z ul. Myśliborskiej 44 – 71 zł, osoba bezimienna 990 zł, z ul. Myśliborskiej i Zabłockiej w ramach nawiedzenia MB Pompejańskiej 1150 zł. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom bardzo dziękuję.
  8. Można zamawiać intencje na przyszły rok. Są wolne miejsca na miesiąc listopad i grudzień. Zachęcam do zamawiania intencji nie tylko za zmarłych, ale również z okazji jubileuszów małżeńskich, w praktyce są zamawiane intencje imieninowe, czy też urodzinowe. Zachęcam moi drodzy do wspólnej modlitwy.
  9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Czy sierpniowe przeżycia skłonią do opamiętania tych, którzy dzisiaj dla własnych celów grają na skłócenie Polaków, Jak rolę Polski we współczesnym świecie widzi afrykański kardynał Robert Sarah, W Polsce zaczyna brakować rąk do pracy, Weto i co dalej, o sytuacji Polaków i katolików w Kazastanie opowiada abp Tomasz Peta z Astany.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97