Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Dziękuję osobom, które pomagały mi przy dekoracji ciemnicy i grobu, za poświęcony czas. Bóg zapłać: p. Joannie, Ewie Pachała, Ewie Grzybek, przy dekoracji kwiatów p. Małgorzacie, Dorocie, Ewie.
 2. Dziękujmy dobremu Bogu za ten radosny poranek Zmartwychwstania Pańskiego, za wszystkie osoby posługujące w naszej parafii ks. Przemysława, p. organistę Roberta, kościelnych, p. Michałowi naszemu fotografowi, p. Beacie, która opiekuje się naszą stroną parafialną, wszystkim, którzy w przeróżny sposób wkładają serce i swoją bezinteresowną pomoc dla dobra naszej tworzącej się wspólnoty.
 3. Bardzo dziękuję za troskę i posprzątanie kaplicy na Święta, za wielkie zaangażowanie się w liturgię w Wielkim Tygodniu i dzisiaj w Mszę Świętą Rezurekcyjną. Bóg zapłać wspólnotom różańcowym kół stanowym i rodzinnym za adorację piątkową przy ciemnicy i sobotnią przy grobie, naszym drogim ministrantom za rozprowadzanie wody święconej i za przygotowanie liturgii, dzieciom z kółka dziecięcego Bł Karoliny.  Jestem wdzięczny panom za czuwanie i podjęcie straży przy grobie za ich wielka oddaną postawę i cześć dla Pana Jezusa od wielkiego piątku do poranka dzisiejszego. Mam nadzieję, że ta tradycja będzie w naszej parafii kultywowana w następnych latach. Mam taka cichą nadzieję, że już w przyszłym roku stworzy się męska wspólnota Totus Tuus, Cały Twój, związana z herbem i hasłem przewodnim św. Jana Pawła II, tym bardziej że nasz plac pod budowę świątyni był pobłogosławiony w Jego wspomnienie. Jesteście moi drodzy na zawołanie, kiedy was proszę, dzwonię. Tak powinna wyglądać wspólnota i za każdą osobę dziękuję Bogu. Bądźcie świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego i zachęcajcie innych do tak czynnego działania w naszej parafii.  Dziękuję za przygotowanie pierwszej historycznej procesji wokół naszej kaplicy, wszystkim odpowiedzialnym za różaniec, feletrony, baldachim, całej asyście kościelnej i liturgicznej wyrażam wielkie dzięki.
 4. Kochani przez pół roku jestem z wami i czuję w tej parafii ciepłą atmosferę, życzliwość, serdeczność, podnosicie mnie na duchu. Nie pozwólmy żeby nas ktoś dzielił, w modlitwie i we wspólnocie jest siła. Mam nadzieję, że dzięki naszej gorliwej modlitwie wszelkie sprawy zostaną rozwiązane i będziemy mogli rozpocząć to dzieło, które nam zostało powierzone. Czekamy cierpliwe w dalszym ciągu na pozwolenia. Niech Matka Boża Pompejańska patronka naszej parafii prowadzi nas bezpieczna drogą.
 5. Jutro w drugi dzień świąt Msze Święte w porządku niedzielnym.
 6. We wtorek na 18.00 zapraszam młode pary przygotowujące się do sakramentu małżeństwa na kolejne spotkanie.
 7. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wszystkich parafian zapraszam na procesję Rezurekcyjną na godz. 6.00 rano, która jest uroczystym ogłoszeniem zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego. Kolejne Msze Święte w pierwszy dzień świat będą o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Msza Święta ślubna o godz. 19.00. W drugi dzień świąt Msze Święte tak jak w niedzielę.
 9. Bardzo dziękuję z serca osobom, które zbierały ofiary na Kościół. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dar serca: mieszkańcom z ul. Portowa 17 – 200 zł, 475 zł wpłynęło na konto parafialne, Bóg zapłać za dar serca.
 10. Od przyszłego tygodnia rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia Bożego. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wierni mogą uzyskać w tym dniu odpust zupełny, gdy w kaplicy lub w kościele odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 00 w naszej kaplicy rozpocznie się Godzina Miłosierdzia, po niej będzie sprawowana Msza Święta, na którą serdecznie zapraszam w tym czasie łaski.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy warto przeczytać: ciekawy artykuł ks. Abp Henryka Hosera – dzieli się swoimi spostrzeżeniami z Mediugorii, Sylwetka znanego fotografia Adama Bujaka i historia przyjaźni ze św. Janem Pawłem II, Co ma wspólnego szacunek dla życia z radością Zmartwychwstania?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97