Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1.Dzisiejsza taca inwestycyjna na dalsze zaplanowane prace w kościele. Dziękuję wspólnotom kół rodzinnym, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękuje za posprzątanie na Święta Kościoła, wszystkim grupom i braciom totus tuus za obstawienie godzin adoracyjnych, przygotowanie procesji wokół naszego Kościoła naszej asyście liturgicznej, bielankom, wspólnotom różańcowym.

Dziękuje naszym kapłanom ks. Radosławowi, ks. Przemysławowi, ks. Zygmuntowi za posługę i wielką pomoc duszpasterską. Niech Jezus Chrystus Zmartwychwstały ześle na nasze rodziny obfite Błogosławieństwo i łaski. Wszystkim życzymy radosnych, spokojnych błogosławionych Świąt.

 

2.Jutro drugi dzień Świąt, Msze Święte tak jak w niedziele, taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

3.Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, bielanki, oraz scholanki na wakacyjny wyjazd parafialny, który odbędzie się w dniach 27 – 30 czerwca. W planie m.in., wspólne wycieczki,gry i zabawy, ognisko oraz liczne atrakcje, a także codzienna Msza Święta. Wyjazd do Podlesic ( Jura Krakowsko – Częstochowska) będzie okazją do odpoczynku, integracji i przeżycia radosnego czasu we wspólnocie. Więcej informacji u ks. Radosława.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy biblijnej w salce obok Kancelarii.

4.W piątek z racji Oktawy można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę 11 kwietnia o godz. 8.00 wyjeżdżamy sprzed Kościoła na pielgrzymkę autokarowa do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej do Obór, są jeszcze wolne miejsca, można zapisać się w zakrystii.

 

5.W przyszłą niedzielę będziemy Świętować Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypominamy dodatkowej Mszy Świętej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym dniu taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji. Udziela się odpustu zupełnego wiernym którzy w tym dniu odmówią Koronkę w kościele wobec Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci komunijne i rodziców na obowiązkowe spotkanie formacyjne, o godz. 12.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne.

 

6.W dniach od 24 maja do 1 czerwca organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Hiszpanii, w czasie pielgrzymki nawiedzimy Montserrat sanktuarium Czarnej Madonny, Barcelonę, Sagrada Familia najsłynniejsze dzieło słynnego architekta Gaudiego, Saragosse – zwiedzanie sanktuarium św. Ignacego Loyoli, Sanktuarium Chrystusa w Agonii w Limpias, Wybrzeże baskijskie – Burgos, Klasztor Niepokalanego Poczęcia związane z XVII wieczną mistyczką Marią z Agredy, Koszt pielgrzymki 2250zł., zapisy po Mszy Świętej w zakrystii u ks. proboszcza.

 

7.Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 5800zł., rodzina Mamełków ofiarowała 6000zl, na ławki.,ofiara od kół różańcowych 1500zł., os. Modlińska 73 – 520zł., os. Myśliborska 70 – 520zł.,Serdeczne Bóg zapłać. Prowadzone są prace przy szybie windowym i bramie wjazdowej, za roboty tynkarskie zapłaciliśmy 2100zl.,

 

8.W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Wielkanoc pierwszych chrześcijan, o świętowaniu zmartwychwstania we wczesnym chrześcijaństwie mówi ks. prof. Józef Naumowicz, Nastolatki z Marsa, dlaczego mamy wrażenie, że nasze dzieci żyją na innej planecie?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97