Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w czwartkowy piknik na Dzień Dziecka. Z serca dziękuję osobom, które przyniosły rzeczy na fanty, słodycze, napoje. Dziękuję organizatorom p. Annie, Małgorzacie i Paulinie. Bóg zapłać za wszelką pomoc i za piękne dziecięce projekty na Kościół.
 2. W poniedziałek przeżywamy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – wg tradycji drugi dzień Zielonych Świątek. Zapraszam na Mszę Świętą wieczorną, o godz. 17.00 różaniec połączony z wypominkami, i Msza Święta o godz. 18.00.
 3. Zapraszam przez cały czerwiec na godz. 17.30 na nabożeństwa czerwcowe. Intencja dla kół żywego różańca na miesiąc czerwiec, o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Sióstr Albertynek.
 4. W środę 7 czerwca o godz. 18.00 Msza Święta w intencji rodzin z ul. Myśliborskiej 18 i 18A, które przyjmowały Obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Po komunii będzie uroczyste zawierzenie i po Mszy Świętej obraz odprowadzimy do kolejnego bloku na Portową 7.
 5. W czwartek 8 czerwca jest Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszam również osoby starsze, które nie mają bierzmowania, a pragnęli by je przyjąć.
 7. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała. Pierwszy ołtarz będzie przygotowany przez p. Beatę i Jarosława Gulczyńskich z ul. Portowej, drugi podjęły się kółka stanowe przy bloku Portowa 7 klatka IV, trzeci ołtarz rodzinne kółka na ulicy Laurowej i czwarty ołtarz przy kaplicy będą dekorować rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych. Po raz pierwszy w naszej parafii ulicami naszego Osiedla przejdzie Pan Jezus, dlatego proszę również parafian o udekorowanie balkonów, okien, tak jak to inne parafie czynią. Jest to czas wielu łask przygotujmy również nasze serca na spotkaniem z Jezusem, który pragnie wszystkich Błogosławić. Dzieci z naszej parafii pierwszokomunijne, rocznicowe i chętne dziewczynki do sypania kwiatów proszę w swoich pięknych strojach, żeby przyszły na uroczystość. Zapraszam wszystkich, zarezerwujmy ten czas dla Pana Jezusa.
 8. Bardzo dziękuję osobom, które zbierały ofiary na kościół. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z Portowej 7A – 250 zł, Kasztanowej 4 i 6 – 100 zł, Portowej 9A – 210 zł, Modlińskiej 65A,G,D,E – 40 zł, Modlińskiej 129, A,B – 155 zł, Myśliborskiej – 800 zł, przelew na konto – 550 zł, Bóg zapłać.
 9. Organizujemy z naszej parafii dla ministrantów wyjazd wakacyjny do Zakopanego od 26 czerwca do 1 lipca, noclegi z pełnym wyżywieniem, zapisy po Mszy Świętej. Szczegółowy program można odebrać w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę jadę do parafii św. Faustyny zbierać ofiary. Proszę o modlitwę.
 11. Serdecznie pragnę przywitać w naszej wspólnocie parafialnej p. Mateusza organistę, który będzie w niedzielę i święta pomagał nam przeżywać liturgię, niech Matka Boża Pompejańska prowadzi w tej posłudze.
 12. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”: Z nawróconym gangsterem Alanem Amesem, który dziś świadczy o Chrystusie, Moda na śluby solo, Dlaczego konflikt w Syrii jest trudny do rozwiązania, Jak władze pozbyły się papieskich kluczy z herbu miasta?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97