Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przemek jest z posługą w par. św. Rodziny w Warszawie na Zaciszu,  powierzajmy ofiarodawców naszej modlitwie.
  2. Bardzo dziękuje rodzicom dzieci komunijnych ze szkoły z Płużnickiej za przygotowanie, udekorowanie i posprzątanie naszej kaplicy na komunię świętą, dziękuje za przygotowanie dzieci p. katechetce Paulinie, p. Marcinowi organiście i p. kościelnemu Pawłowi i asyście liturgicznej. Braciom z Totus Tuus za koordynowaniem na parkingu. Bóg zapłać za dar dzieci komunijnych – obraz na ołtarz  i 820zł., na budowę kościoła.
  3. Przyjęło I komunie 19 dzieci. Od dzisiaj rozpoczynają biały tydzień który będzie trwał do piątku włącznie. Zapraszamy dzieci na nabożeństwa majowe o godz o godz. 17.30 i msze świętą o godz. 18.00. Jutro Święto Matki Bożej Kościoła, drugi dzień zielonych świątek, msze święte w naszej kaplicy o godz. 7.00 i 18.00.
  4. Jutro i w środę po Mszy Świętej wieczornej próby rocznicy dzieci ze szkoły z Płużnickiej i Myśliborskiej. W piątek od godz. 16.00 spowiedź dzieci rocznicowych i rodziców. W sobotę 29 maja Msza Święta Rocznicowa dla o godz. 10.00. W środę Święto wszystkim mam życzymy zdrowia, siły, pokoju ducha, cierpliwości i radości.
  5. W czwartek przeżywamy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę wspominamy św. Urszule Ledóchowską, dziewicę w tym dniu po Mszy Świętej spotykamy się przy kapliczce na ulicy Laurowej. Zapisujemy na pielgrzymkę 5 czerwca w sobotę na Jasną Górę.
  6. W przyszłą niedzielę 30 maja będziemy przeżywać Święto Trójcy Przenajświętszej, po Mszy Świętej wieczornej zgromadzimy się przy nowym Osiedlu na Ulicy Myśliborskiej 72. Uroczystość Bożego Ciała będzie zorganizowana w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami sanitarnymi przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 od siebie. W tym roku pierwszy ołtarz będzie przy bloku Myśliborska 26A przygotowany przez Kółka Różańcowe, drugi na ulicy Portowej – przez grupę Ojca Pio, trzeci na ulicy Laurowej przez dzieci komunijne i czwarty na ulicy Myśliborskiej przy posesji p. Karczemnych przygotowany przez wspólnotę Totus Tuus, prosimy odpowiedzialnych przy ołtarzach żeby zaczęli przygotowywać ołtarze w środę. Prosimy o liturgiczne przygotowanie asysty liturgicznej, lektorów, ministrantów, bielanki do sypania kwiatów, służbę Totus Tuus i odpowiedzialnych do feletronów.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom i wszystkim darczyńcom którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto –.1300zł ,os. Myśliborska 129 – 40zł.,  Modlińska 65, 67,71 – 210zł., os. Wojskowe – 540zl., ul. Konwaliowa i Myśliborska – 250zł., os. Myśliborska 72 – 350zł., Myśliborska 18, Laurowa 35,37, Szczupacza 11 – 400, ul. Płużnicka 200zł., Przaśna 16 i 18 – 340zł.  Bóg zapłać. Prace trwają: zakończymy zalewać ostatnią kondygnacje ścian nad chórem, przygotowujemy się do montażu i zbrojenia podwieszanego stropu. W ubiegłym tygodniu przywieziono 14 ton stali – wyliczono nam do zapłaty 55 tysięcy. Jeszcze przed nami do zamówienia ostatni transport na główny strop ponad 20 ton stali.  Czeka nas najtrudniejsza i najdroższa do wykonania praca nad stropem podwieszanym głównym.  Módlmy się o dobrą pogodę, byśmy mogli zrealizować te zaplanowane prace. W dalszym ciągu liczę na waszą pomoc, bardzo dziękuje wszystkim łącznikom, którzy oddają się w służbie w zbieraniu ofiar na Osiedlach, i tym którzy jeżdżą z nami do parafii, chciałbym bardzo w surowym stanie zakończyć do września prace, razem budujemy ten kościół, liczę na każdy gest serca i przypominam wszystkim zadeklarowanym o regularnych wpłatach na nasze konto. To jest wielki trud w tym nie łatwym czasie ale i tak Maryja nam pomaga i czuje Jej obecność, dwa lata temu zaczęliśmy od głębokich 5 metrowych wykopów a dziś już widać ściany i jesteśmy przy stropie. Moi drodzy z Bożą pomocą zakończymy, i dlatego proszę was żebyście w tej intencji codziennie odmówili w domu Pod Twoją Obronę tylko we wspólnocie i modlitwie jest siła i o to proszę.
  8. W ubiegłym tygodniu w czwartek odbył się pogrzeb naszego parafianina + Dariusza Kowalewskiego lat 55 z ul. Myśliborskiej 24A, pomódlmy się o wieczność radość dla niego… Zdrowaś Maryjo, wieczny odpoczynek….
  9. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Czas nowych kapłanów, spadek powołań, posługa katechety to znacznie więcej niż praca nauczyciela religii, Prymas Wyszyński i dzieło Lasek, miejsce i wydarzenia które połączyły Prymasa Tysiąclecia z matka Czacką.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97