Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej. W najbliższą niedzielę rezygnujemy z Mszy Świętej o godz. 6.00 rano.
  2. We wtorek 26 maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, w tym dniu modlitwie powierzajmy nasze mamy, życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej. Po Mszy Świętej zawierzymy nasze wszystkie sprawy w litanii do Bł Bartola Longo.
  3. W czwartek 39 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski, czekamy cierpliwie na nowy termin Jego beatyfikacji.
  4. Dziękuję ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 1800zł., rodzinna z ul. Myśliborskiej przekazała 500zł., z ul. Płużnickiej 200zł., ul. Portowej i Leszczynowej 260zl., serdeczne Bóg zapłać. Dokończyliśmy prace przy równaniu i porządkowaniu terenu, 5000zł., za część szalunków uregulowaliśmy rachunki, zapłaciliśmy 15000 zł., została jeszcze jedna cześć do zapłaty, ale dopiero po zdjęciu wszystkich szalunków z podziemi.
  5. W piątek wspomnienie liturgiczne św. Urszuli Ledóchowskie, dziewicy, w sobotę 30 maja ks. Artur ma swoją 11 rocznicę święceń kapłańskich, zapraszamy na Msze Świętą dziękczynną w niedzielę o godz. 9.30.
  6. Dzisiaj o godz. 12.30 ogarniamy modlitwą naszego ks. Przemysława, który w tych dniach obchodzi 15 rocznice swoich święceń kapłańskich, pragniemy od całej naszej wspólnoty życzyć obfitych łask Bożych, pokoju ducha, zdrowia, siły w dalszej posłudze kapłańskiej, dziękujemy za Jego wielkie zaangażowanie od początku tworzenia naszej parafii, troskę i pomoc duszpasterską, szczególnie przy zbieraniu ofiar na budowę naszej Świątyni w parafiach wspomagających, zawsze jest bardzo mile przyjmowany i szanowany, zawierzamy naszego drogiego jubilata naszej patronce Królowej z Pompejów i życzymy żeby był z nami jak najdłużej, jest dla nas w tym czasie wielkim wsparciem.
  7. W sobotę 30 maja po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego, szczególnie będziemy prosił o szczególne dary Ducha Świętego dla całej naszej parafii. W tym dniu o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej znany dla nas wszystkich diakon Jarosław Kopeć przyjmie Święcenia Kapłańskie, pierwszą Msze Świętą prymicyjną w naszej kaplicy będzie celebrował w niedzielę 7 czerwca o godz. 19.00, po uroczystej Mszy Świętej każdy otrzyma prymicyjne błogosławieństwo i pamiątkowy obrazek.
  8. W najbliższą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu O stworzycielu, Duchu przyjdź.
  9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Na czym polegała wielkość i świętość Prymasa Tysiąclecia, opowiada jego ostatni kapelan ks. Bronisław Piasecki, Matka Boża w kwarantannie, po raz drugi w historii doszło do przerwania nawiedzenia parafii przez kopię cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97