Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Świętej

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Trójcy Świętej. Dzisiaj o godz. 9.30 przeżywaliśmy Rocznicę komunii świętej dzieci ze szkoły podstawowej z Leszczynowej. Dziękuję za przygotowanie p. katechetce Elizie, rodzicom za posprzątanie kaplicy i wszystkim osobom, które zaangażowały się w liturgię, p. organiście, ministrantom. Serdeczne Bóg zapłać. Zachęcam do uczestniczenia przez cały miesiąc czerwiec w nabożeństwach czerwcowych w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę i święta o godz. 18.30.
  2. Osoby, które pragną ochrzcić swoje dzieci w naszej parafii w miesiącu lipcu zapraszam, żeby jutro przyniosły skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych. Ks. Przemek dzisiaj w parafii Matki Bożej Pięknej Miłości zbiera ofiary na Kościół.
  3. W środę 19 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 zapraszam na Mszę Świętą dzieci i młodzież, by podziękowała za trud nauki i swoje wyniki, będziemy modlić się za rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i dyrekcję. Zapraszam wszystkich na dziękczynną modlitwę. Będziemy prosić o szczęśliwe i piękne  przeżycie wakacji, pamiętajmy w czasie wakacji o uczestniczeniu na Msze Święte, z tego obowiązku nie jesteśmy zwolnieni. Pamiętajmy również, moi drodzy, mimo upału, żeby na Eucharystii być w stosownym stroju.
  4. W czwartek przeżywamy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy Świętej o godz. 11.00. Przejdziemy ulicą Piechocką do ul. Portowej, tam będzie pierwszy ołtarz, za który są odpowiedzialne kółka różańcowe, drugi będzie na ulicy Leszczynowej robiony przez wspólnotę Ojca Pio, następnie przechodzimy przy ulicy Modlińskiej i skręcamy na ulicę Laurową i tam będzie trzeci ołtarz przygotowywany przez wspólnotę Totus Tuus, a czwarty będzie na ulicy Myśliborskiej przy nowej szkole udekorowany przez rodziców dzieci komunijnych. Procesję  zakończymy w kaplicy odśpiewanym Te Deum i uroczystym błogosławieństwem. Osoby odpowiedzialne za procesję i poszczególne feletrony przychodzą pół godziny wcześniej. Prosimy o strój odświętny, bielanki proszę, żeby przyniosły koszyczki i kwiaty do sypania, już dziś wszystkich zapraszam i proszę o organizacje tak jak to było w ubiegłych latach. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym. Przez cały tydzień zapraszam na Oktawę Bożego Ciała  z procesją wokół kaplicy do czwartku włącznie, na zakończenie będzie poświęcenie wianków.
  5. Moi drodzy, po niedzieli stopniowo będziemy przygotowywać teren do budowy naszej Świątyni. Prosimy o nieparkowanie pojazdów na terenie utwardzonym przed kaplicą, tam gdzie jest zaznaczone. W niedługim czasie obecna plebania będzie zburzona, teren będzie porządkowany i czyszczony. Jeżeli chodzi o sprawy urzędowe, które wymagają cierpliwego czekania, mamy wszystkie pozwolenia z ZDMu, na które czekaliśmy długo, a było ich 9. Zostały one dołączone do planu projektu kościoła. Po drodze było sporo utrudnień i moim zdaniem niepotrzebnych pism przez różne osoby, które nam blokowały dalsze prace, ale i tak Matka Boża zwyciężyła. Jesteśmy na ostatnim etapie ostatniego podpisu w urzędzie na Białołęce w sprawie budowy naszej Świątyni, myślę, że to długo już nie będzie trwało. Potrzebna jest nasza modlitwa i nasze zaangażowanie. Pamiętajmy, że kościoły nie budują się przez rok. Jak obserwujemy różne parafie to trwa w niektórych przypadkach latami. U nas jest bryła kościoła połączona z plebanią, kondygnacją na parkingi i sale parafialne, ze względu na taki nieduży teren. Jak wiadomo postępy prac zależą głównie od zaangażowania ludzi, ale głównie od ofiar na ten szlachetny cel, a wiemy że materiały są teraz drogie i są to kolosalne sumy. Liczę na każdą pomoc również od was kochani, bo to ma być dla was na wieki. Pytałem się wielu księży budujących to sami powiedzieli, że początki mieli bardzo trudne, ile trzeba ponieść trudów i zmagań,  mieszkali w skromnych warunkach i nikt nie narzekał bo to jest na chwałę Bożą, ale liczyli na wspólnotę, która gromadziła się w kaplicy i tak się rodzi parafia, a we wspólnocie jest siła. Kochani najważniejsze, że mamy się gdzie modlić i przyjmować sakramenty i to jest radość i dziękujmy za to. Patrzmy bardziej na serce, a nie na to co kto mówi i w jakim kontekście mówi, jak będziemy razem to wiele zrobimy dla tej parafii dlatego sobie i wam kochani tego samego życzę.
  6. Dziękuję ofiarodawcom którzy przekazali na konto 3600zł.,ul. Szczupacza 11, Laurowa 35 i 37, Myśliborska 18, 18A – 310zł, Kasztanowa domki jednorodzinne 150zł, Ku Rzece 150zl. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. W tygodniku Idziemy: Pokarm na życie wieczne, Co się stanie jeśli Europa odrzuci chrześcijaństwo, Panów, Polonia czeka na kapłanów, najwięcej brakuje w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97