Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

1.Zapraszamy dziś o godz. 18.30 na Gorzkie Żale. Dziękuje policji za pilotowanie piątkowej drogi krzyżowej ulicami naszego Osiedla, dziękujemy za pomoc w organizacji braciom totus tuus, służbie liturgicznej ołtarza, organistce Magdzie za pieśni pasyjne i wszystkim którzy uczestniczyli w modlitwie. Dzisiaj odbędzie się spotkanie młodzieży o godz. 17.00 w salce parafialnej, chętnych serdecznie zapraszamy.

2.Na stoliku są wyłożone świece wielkanocne, ofiary przeznaczone na dalsze zaplanowane parce w naszej Świątyni.

3.Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, bielanki, oraz scholanki na wakacyjny wyjazd parafialny, który odbędzie się w dniach 27 – 30 czerwca. W planie m.in. wspólne wycieczki, gry i zabawy, ognisko oraz liczne atrakcje, a także codzienna Msza Święta. Wyjazd do Podlesic (Jura Krakowsko – Częstochowska) będzie okazją do odpoczynku, integracji i przeżycia radosnego czasu we wspólnocie. Więcej informacji u ks. Radosława. W środę 1 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy do salki na dół na wspólne oglądanie Filmu Pasja. Niech to spotkanie będzie dla nas szczególnym czasem refleksji i duchowego przygotowania do triduum Paschalnego. Ze względu na charakter filmu, zapraszamy osoby od 15 roku życia, młodsze dzieci mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców. Serdecznie zapraszamy!

Po Mszy Świętej ministranci będą rozprowadzać róże z mydełka. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie organizacji wakacyjnego wyjazdu Liturgicznej Służby Ołtarza. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w te inicjatywę – ofiara dobrowolna. To mały gest, który ma wielkie znaczenie i pomaga w realizacji wspólnego wyjazdu. Dziękujemy za każdą formę wsparcia,

4.W Wielki czwartek o godz. 10.00 w naszej Katedrze będzie sprawowana Msza Święta Krzyżma. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00 rano, zapraszamy na Msze Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w czasie sprawowanej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd Obmycia nóg dwunastu mężczyzn. Po śpiewie Chwała milkną organy, nie będą używane do Wigilii Paschalnej. Po komunii ze świecami zaniesiemy Najświętszy sakrament do ciemnicy. Adoracja będzie trwała  do 22.00.

5.W Wielki Piątek Kościół rozmyśla nad Męką Pańską, Zapraszamy na godz. 18.00 podczas liturgii jest Adoracja Krzyża. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy Świętych. W ciągu dwóch dni w wielki piątek i sobotę należy zachować post ścisły. Podczas Adoracji Krzyża procesyjnie podchodzimy i oddajemy cześć poprzez pocałunek. Taca przeznaczona jest w tym dniu na konserwacje Grobu w Jerozolimie. Adoracja przy Ciemnicy i Grobie będzie od 8.00 do 22.00. Prosimy ministrantów, bielanki, wspólnoty różańcowe o godzinne zmiany przy adoracji. Bracia Totus Tuus prosimy o godzinne zmiany przy Grobie Pańskim.  W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

6.W Wielką Sobotę obrzęd błogosławieństwa  pokarmów odbędzie się na zewnątrz przed Kościołem, od godz. 9.00 do 17.00. Spowiadamy w tym dniu cały dzień. Ministranci tradycyjnie na swoje potrzeby rozprowadzają wodę święconą. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00 przy Krzyżu, rozpoczniemy od poświęcenia ognia, zapalenia Paschału, przynosimy na liturgie małe paschaliki, są wyłożone na stoliku, śpiewamy uroczyście Exultet. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

7.W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Rezurekcje o godz. 6.00 rano, osoby  odpowiedzialne za procesje przychodzą pół godziny wcześniej. Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Nowenna Pompejańska rozpocznie się o godz. 4.30, kolejne Msze w Wielkanoc o godz. 9.30. 11.00, 12.30 i 19.00, w drugi dzień świąt grafik niedzielny. O godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, intencja na miesiąc kwiecień: o pozytywne wykonanie zaplanowanych prac w budynku plebanii.

8.Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 2000zł., osoba bezimienna na ławki 500zl., ul.Myśliborska 72, Modlińska 39, 125A, Płużnicka 2 – 370zł., ul. Konwaliowa 250zł., os. Wojskowe – 430zł., os. Myśliborska 18, Laurowa 37, Szczupacza 11 – 280zl., os. Modlińska 65,67,71 – 120zł.,  os. Przaśna 16 i 18 – 200zl., os. Ku Rzece – 310zł., os. Modlińska 125 i 129 – 400zł., Serdeczne Bóg zapłać. Kontynuowane są prace przy szybie windowym, bramie wjazdowej, hydraulicy wykonywali prace przygotowawcze do podłączenia wody miejskiej, jeszcze czekamy na jedno pozwolenie. Za beton wodoszczelny, papę, folię w płynie i uszczelki zapłaciliśmy 1400zł., zapłaciliśmy fakturę za wymianę kabla, wtyku, wyłącznika przełącza nagłośnieniowego, zapłaciliśmy 1300zl.,

9.W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Od Wieczernika do Golgoty, Wydarzenia męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa rozegrały się w konkretnym miejscu i czasie. Wiele z małego – nie trzeba wyjeżdżać do dalekich krajów, by angażować się w działalność misyjną.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97