Ogłoszenia duszpasterskie  – Niedziela Palmowa

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz.12.30 krótka adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Intencja dla kół różańcowych: o potrzebne łaski dobre przygotowanie dzieci do pierwszej komunii świętej.
 2. Dziękuje wszystkim którzy uczestniczyli w tegorocznych rekolekcjach, dziękujemy szczególnie wychowawcom, nauczycielom, katechetom i dyrekcji naszych szkół i przedszkola. Dziękujemy policji za pilotowanie drogi krzyżowej ulicami naszego osiedla, dziękuje za udział braciom Totus Tuus, ministrantom i wszystkim którzy włączyli się w modlitwę.
 3. Na stoliku są wyłożone świece wielkanocne, członkowie kół różańcowych rozprowadzają palmy ofiary są przeznaczone na prace w kościele, do puszki można wrzucić dobrowolne ofiary na kwiaty do groby Pańskiego.
 4. W Wielki Czwartek o godz.10.00 w naszej Katedrze będzie sprawowana Msza Święta Krzyżma. Jest to dzień w którym modlimy się za kapłanów, dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Wieczorem zapraszamy na Msze Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po śpiewie Chwała milkną dzwony i organy, nie będą używane do Chwała Wigilii Paschalnej. Po komunii świętej ze świecami zaniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy przygotowanej w drugiej części kaplicy. Adoracja będzie do godz. 22.00.
 5. W Wielki Piątek Kościół rozmyśla nad Męką Pańską. Zapraszamy na godz. 18.00 podczas liturgii jest Adoracja Krzyża. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy Świętej. W ciągu dwóch dni w Wielki piątek i sobotę należy zachować post ścisły. Po zakończeniu obnaża się ołtarz i pozostawia jedynie krzyż. Podczas Adoracji Krzyża procesyjnie podchodzimy i oddajemy część po przez pocałunek. Taca przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w adoracji Krzyża. Adoracja przy Ciemnicy i Grobie Pańskim będzie od 8.00 do 22.00. Proszę poszczególne grupy: ministrantów, bielanki, wspólnoty naszej parafii o godzinne zmiany przy adoracji. Bracia Totus Tuus do obstawienia godzin przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek o godz.15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 6. W Wielką Sobotę obrzęd błogosławieństwa pokarmów będzie odbywał się na zewnątrz przed kaplicą co 15 minut, od godz.9.00 do 17.00. Spowiadamy przez cały dzień, skorzystajmy z sakramentu pojednania, przygotujmy swoje serca na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. W tym dniu ministranci tradycyjnie rozprowadzają wodę świeconą.
 7. Uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.19.00 przy Krzyżu. Rozpoczniemy od poświęcenia ognia, zapalenia paschału, przynosimy na liturgię małe paschaliki, śpiewamy uroczyście „Exultet”. Adoracja w tym dniu przy grobie Pańskim jest do godz.22.00.
 8. W Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Rezurekcję na godz.6.00 rano, osoby odpowiedzialne za procesję przychodzą pół godziny wcześniej. Kolejne Msze Święte w Wielkanoc o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 19.00 w drugi dzień świat Msze Święte taj jak w niedzielę.
 9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2500zł.,
 10. Prace kanalizacyjne zostały rozpoczęte w plebanii, zostały zamówione jeszcze płytki na drugie piętro plebanii i do łazienek., W kościele rozpoczęliśmy malować pierwszą farbą podkładową i położony został tynk w przedsionku na syficie.
 11. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Z czego mam się spowiadać? Utrata poczucia grzechu to poważne zagrożenie. Całun Turyński – świadek Męki Chrystusa.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97