Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

  1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali liturgicznie drogę krzyżową ulicami naszego Osiedla. Dziękuję policji, ministrantom, bielankom, grupom parafialnym i porządkowym. Bóg zapłać. Jutro po Mszy Świętej nabożeństwo do Błogosławionego Bartola Longo.
  2. Rodziny, które pragną ochrzcić swoje dzieci w kwietniu proszone są, żeby jutro po Mszy Świętej wieczornej przyszły na spotkanie i przyniosły skrócony akt dziecka i dane osobowe chrzestnych.
  3. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w naszej katedrze będzie sprawowana Msza Święta Krzyżma. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Wieczorem o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, podczas której będzie sprawowany obrzęd obmycia nóg. Po uroczystym śpiewie „Chwała” milkną dzwony i organy, nie będą używane do „Chwała” w Wigilię Paschalną. Po modlitwie komunii świętej formuje się procesja ze świecami i kadzidłem. Najświętszy Sakrament zaniesiemy do Ciemnicy przygotowanej w drugiej części kaplicy. Adoracja będzie do 22.00.
  4. W Wielki Piątek Kościół rozmyśla nad Męką Pańską. W czasie liturgii jest Adoracja Krzyża przy śpiewie pieśni pasyjnych. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy Świętej. W ciągu dwóch dni w Wielki Piątek i Sobotę należy zachować post ścisły. Po zakończeniu liturgii obnaża się ołtarz i pozostawia jedynie Krzyż z dwiema świecami. Udziela się w tym dniu odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w adoracji Krzyża. Adoracja przy Ciemnicy i przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Sobotę od godz. 8.00 do 22.00. Proszę tak jak w ubiegłym roku, żeby poszczególne grupy ministranci, bielanki, wspólnoty różańcowe uczestniczyli w adoracji. Proszę również panów, żeby w Wielką Sobotę pamiętali o warcie przy grobie.
  5. W Wielką Sobotę obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny będzie odbywał się w drugiej części kaplicy od godz. 9.00. W tym dniu ministranci rozprowadzają wodę święconą, ofiary złożone będą przeznaczone na wyjazd ministrancki. Uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej będzie w naszej parafii o godz. 19.00, wygaszone będzie światło w kaplicy i wszyscy zgromadzimy się przy Krzyżu, gdzie będzie przygotowane ognisko. Rozpoczniemy od poświęcenia ognia, zapalenia paschału, świec wiernych. Prosimy przynieść swoje małe świece, odśpiewamy orędzie wielkanocne „Exultet”., Po czytaniach następuje poświęcenie wody chrzcielnej i liturgia eucharystyczna. Adoracja po zakończonej liturgii do godz. 22.00.
  6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszam wszystkich na procesję Rezurekcyjną na godz. 6.00 rano, która jest uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa. Kolejne Msze Święte o godz. 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00. W drugi dzień Świąt tak jak w niedzielę, tylko nie ma Mszy Św. o godz. 17.00, o godz. 19.00 będziemy się modlić za rodziny z Osiedla Szczupaczej 11, które przyjmowały Obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Po Mszy odprowadzimy Obraz na Osiedle Laurową 35 i 37.
  7. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 1300zł. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy krzyżu. Bóg zapłać.
  8. W najbliższych dniach wyznaczone osoby rozprowadzą specjalne zaproszenia na Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii, którą będziemy witać w sobotę 14 kwietnia o godz. 18.00. Proszę się zapoznać z programem nawiedzenia, który jest wywieszony w gablocie i na stronie naszej parafii. Od 4 kwietnia w środę rozpocznie się 9 dniowa nowenna Matki Bożej Jasnogórskiej.
  9. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: Dzięki wierze zdobywam bieguny z podróżnikiem Markiem Kamińskim rozmawia Emilia Jakubowaska, Dzieje Grobu Bożego.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97