Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Dziękuję członkom Żywego Różańca za posprzątanie kaplicy.
  2. Dzisiaj zapraszam na godzinę 15.00 na Mszę Świętą połączoną z koronką do Miłosierdzia Bożego. Jest to szczególny czas łaski, skorzystajmy z tych Bożych darów, można będzie uzyskać odpust zupełny.
  3. Jutro obchodzimy uroczystość św. Wojciecha biskupa i Męczennika głównego patrona Polski. Zapraszam na Mszę Świętą wieczorną. Jutro po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie zelatorów kół stanowych i rodzinnych.
  4. We wtorek przeżywamy święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin Biskupa Marka Solarczyka. Na godz. 18.00 zapraszam młode pary przygotowujące się do sakramentu małżeństwa na kolejne spotkanie.
  5. W środę zapraszam na Mszę Świętą z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do pisania intencji, które będą wyczytywane w czasie nowenny.
  6. W piątek 28 kwietnia o godz. 18.00 zapraszam rodziców i chrzestnych, którzy pragną w miesiącu maju w naszej parafii ochrzcić dzieci. Na to spotkanie proszę przynieść skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe z miejscem zamieszkania chrzestnych. Po Mszy Świętej w kancelarii będziemy wpisywać do księgi chrzcielnej.
  7. W sobotę przeżywamy Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to również dzień patronalny kółka rodzinnego. Zapraszam wspólnotę tej róży na Msze Świętą, po komunii będzie zawierzenie rodzin Matce Bożej Pompejańskiej.
  8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na V Zjazd kół różańcowych naszej diecezji, który odbędzie się 13 maja w sobotę, zapisy po Mszy Świętej w zakrystii i u zelatorów kół różańcowych. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tym modlitewnym spotkaniu. Od Kolegiaty będzie procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i z lampionami.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy warto przeczytać: O domu rodzinnym i parafii, z której wyszła św. Faustyna, Czym jest zapowiedziana w Dzienniczku s. Faustyny iskra, która ma przygotować świat na przyjście Chrystusa? Ile z nas zastanawia się nad sensem życia i co Polacy uznają za najważniejsze?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97