Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu Rekolekcje Wielkopostne

 1. Dziś rozpoczynamy pierwsze w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Witamy serdecznie Ojca Rekolekcjonistę ks. Pawła Własa z par. św. Faustyny, koordynatora Odnowy w Duchu Świętym. Wykorzystajmy ten czas dla Boga, pamiętajmy, że Msze Święte z naukami będą odprawiane codziennie o godz. 7.00, 18.00, 19.30. Spowiedź święta w czasie każdej Mszy Świętej, po południu od godz. 17.30. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach, byśmy dobrze przygotowali się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Przypominam o nabożeństwach wielkopostnych – droga krzyżowa piątek o godz.17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18.30.
 3. Dziękuję z serca osobom, które zbierały ofiary na Kościół. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dar serca: – mieszkańcom z ul. Przaśnej 18 kl. II – 150 zł, ul. Myśliborska 26 ofiara na kościół w ramach nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej – 3150 zł, bardzo dziękuję zaangażowanym łącznikom bloków za ofiarne zbieranie składek na Kościół. Bóg zapłać za okazane serce i troskę o naszą parafię.
 4. Informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla będzie zorganizowana 7 kwietnia w piątek po Mszy Świętej wieczornej, rozpocznie się o godz. 19.00, ul. Piechocką, Portową, Laurową i Myśliborską, proszę już dzisiaj zarezerwować czas na modlitwę i rozważanie Męki Pańskiej, Drogę procesji będzie pilotowała policja.
 5. Ze względu na pierwszy piątek miesiąca i zapowiedzianą Drogę Krzyżową ulicami Osiedla, spotkanie dla rodziców, którzy pragną ochrzcić dzieci w kwietniu będzie przesunięte na najbliższy piątek 31 marca po Mszy Świętej wieczornej. Proszę przynieść skrócony akt urodzenia dziecka i zaświadczenia od chrzestnych.
 6. W sobotę 1 kwietnia na godz. 9.30 zapraszam na zbiórkę ministrantów i dziewczynki, które chciałyby zostać bielankami i sypać kwiatki na procesji rezurekcyjnej. Będziemy zapisywali się na dyżury adoracji przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na wieczernik pompejański – o godz. 17.30 Różaniec, Msza Święta o godz. 18.00 o Niepokalanym Sercu NMP z modlitwą do św. Michała Archanioła. Po Mszy Świętej procesja z Obrazem Matki Bożej na placu budowy kościoła. Po procesji ucałowanie Kopii cudownego obrazu i modlitwa Bartolo o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, o 19.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, pieśń do Matki Boże Pompejańskiej, odczytanie świadectw, próśb i podziękowań i adoracja prywatna w ciszy, o 20.30 wprowadzenie do 15 – minutowego rozmyślania, odmówienie Litanii do Niepokalanego Serca Maryi i o 21.00 zakończymy Wieczernik Apelem Jasnogórskim, zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.
 8. W pierwszą niedzielę miesiąca Msza Święta w intencji kół różańcowych o godz. 9.30, po Eucharystii spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańca. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla kół rodzinnych, intencja na miesiąc kwiecień o dobre przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i nawrócenie zatwardziałych grzeszników.
 9. Przed wyjściem z kaplicy można nabyć w ramach cegiełki Obrazy Matki Bożej Pompejańskiej, świece paschaliki, i baranki wielkanocne.
 10. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia organizowany jest Marsz Świętości Życia dla życia! Msza Święta o godz. 11.00 w naszej katedrze, wymarsz o godz. 12.40 w kierunku Bazyliki Świętego krzyża. Przed placem katedralnym będzie zbiórka dla niemowląt na potrzebne rzeczy dla Domu Samotnej Matki w Zielonce.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy warto przeczytać: Życie jest cudem, o fascynacji cudem życia z Dorotą Łosiewicz, Kościół musi za wszelką cenę z Bożą pomocą ocalić rodzinę, od tego zależy przyszłość Kościoła, Jak Kościół może i chce dzisiaj przywrócić świętość rodzinie, dodatek specjalny na Dzień Świętości Życia 16 stron gratis, zachęcam do czytania.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97