Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych. Dziękujemy za organizacje rekolekcji dla dzieci naszych szkół, dziękujemy szczególnie wychowawcom, nauczycielom, katechetom i dyrekcji naszych szkół i dyrekcji przedszkola 428. Dziękujemy policji za pilotowanie drogi krzyżowej ulicami naszego osiedla, dziękuje za udział naszym  braciom z Totus Tuus, ministrantom, wszystkim naszym wspólnotom i parafianom.
  2. W wielką środę o godz. 18.00 Msza Święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zapraszamy na kolejną drogę różańcową na nasze wały.
  3. Rozpoczynamy kochani Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek o godz.10.00 w naszej Katedrze będzie sprawowana Msza Święta Krzyżma. Jest to dzień w którym modlimy się za kapłanów, dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Wieczorem zapraszamy na Msze Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po śpiewie Chwała milkną dzwony i organy, nie będą używane do Chwała w Wigilię Paschalną. Po komunii świętej ze świecami zaniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy przygotowanej w drugiej części kaplicy. Adoracja będzie do godz. 22.00.
  4. W Wielki Piątek Kościół rozmyśla nad Męką Pańską. Zapraszamy na godz. 18.00 podczas liturgii jest Adoracja Krzyża. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy Świętej. W ciągu dwóch dni w Wielki piątek i sobotę należy zachować post ścisły. Po zakończeniu obnaża się ołtarz i pozostawia jedynie Krzyż. Podczas Adoracji Krzyża tylko przewodniczący może dokonać oddania czci przez pocałunek. Pozostali adorują przez podejście i przyklęknięcie. Adoracja przy Ciemnicy i Grobie Pański będzie od 8.00 do 22.00. Proszę poszczególne grupy: ministrantów, bielanki, wspólnoty różańcowe do Adoracji, braci z Totus Tuus do obstawienia godzin przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która będzie trwała do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  5. W Wielką Sobotę obrzęd błogosławieństwa pokarmów będzie odbywał się na zewnątrz przed kaplicą co 15 minut, od godz. 9.00 do 17.00. Spowiadamy w tym dniu cały dzień, skorzystajmy sakramentu pokuty, przygotujmy swoje serca na Zmartwychwstanie Pańskie. W tym dniu ministranci rozprowadzają wodę święconą, są jeszcze do nabycia świece wielkanocne.
  6. Uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 przy Krzyżu. Rozpoczniemy od poświęcenia ognia, zapalenia Paschału, przynosimy na liturgie małe paschaliki, śpiewamy uroczyście „Exultet”. Adoracja po zakończonej liturgii do godz. 22.00.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na procesję Rezurekcyjną na godz. 6.00 rano, od 4.30 rozpocznie się nowenna pompejańska i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Osoby odpowiedzialne za procesję przychodzą pół godziny wcześniej. Kolejne Msze Święte w Wielkanoc godz. 9.30, 11.00, 12.30, 19.00, w drugi dzień świąt Msze Święte tak jak w niedzielę.
  8. Dziękujemy ofiarodawcom i wszystkim darczyńcom którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4400zl.,Serdeczne Bóg zapłać.
  9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Nadzieja jest większa, przed wypadkiem był aktywny, Nagle przyszło uwięzienie we własnym ciele. Jak wygląda droga do wewnętrznego pokoju., Czy uczestnictwo w wielkopostnych rekolekcjach jest wystarczającym przygotowaniem do Świąt Paschalnych.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97