Ogłoszenia duszpasterskie  – IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii św. Trójcy w Kobyłce, a ks. Przemek w par. św. Marii Magdaleny w Warszawie na Bródnie, powierzajmy w modlitwie naszych kapłanów i ofiarodawców którzy wspierają budowę naszej świątyni. Dziękuje wszystkim osobom z kół różańcowych którzy uczestniczyli w XI Zjeździe modlitewnym w Radzyminie, Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół.
  2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, wspominamy w liturgii św. Józefa Robotnika, zapraszamy na nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30, nowenna pompejańska będzie rozpoczynała się o godz. 16.15. Zapraszamy jutro na wspólną majówkę przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na ulicę Życzliwą o godz. 19.00.
  3. W środę 3 maja przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski, Msze Święte według porządku niedzielnego, w tym dniu o godz. 20.00 zapraszamy na majówkę przy kapliczce na rogu ulicy Ku Rzece, kapliczka została odnowiona, dziękuje wszystkim zaangażowanym za wymalowanie kapliczki. Bóg wielki zapłać.
  4. W czwartek wspominamy św. Floriana, męczennika patrona naszej diecezji. W tym dniu zapraszamy na generalną próbę dzieci komunijne ze szkoły z Płużnickiej, po Mszy Świętej zapraszamy na adorację uwielbienia.  
  5. W piątek od Mszy Świętej porannej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 9.00 udamy się do chorych, od godz. 16.00 spowiedź dzieci komunijnych i rodziców, prosimy po Mszy Świętej rodziców dzieci komunijnych o przygotowanie i posprzątanie kościoła i kaplicy przed uroczystością I komunii świętej.
  6. W sobotę 6 maja, uroczysta komunia rozpocznie się o godz. 10.00, prosimy braci totus tuus o koordynację i pomoc przy parkingach, o godz. 18.00 rozpoczniemy wieczernik pompejański zakończymy tradycyjnie Apelem Jasnogórskim.
  7. W niedziele 7 maja o godz. 9.30 rozpocznie się Biały tydzień dla dzieci komunijnych ze szkoły z Płużnickiej, który potrwa do piątku włącznie, dzieci przynoszą chrzcielne świece, będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, o godz. 12.30 Msza Święta dla wspólnot różańcowych, adoracja i procesja wokół kaplicy, intencja dla kół różańcowych na miesiąc Maj – o nowe powołania kapłańskie i zakonne i rozeznanie drogi dla  młodych ludzi. W tym dniu na wieczornej Mszy Świętej o godz. 19.00, poraz drugi w naszej parafii, rozpoczniemy adorację nocną „noc cudów” na wzór z sanktuarium w Pompejach, będziemy w modlitwie łączyć się duchowo z Pompejami, z racji pierwszego cudu który był  8 maja. Matka Boża wysłuchała modlitw dwunastoletniej dziewczyny i uzdrowiła z choroby epilepsji. Zapraszamy wszystkich parafian i  nasze grupy modlitewnej do nocnej adoracji, możemy moi drodzy wymodlić wiele łask.
  8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4100zl., ul. Życzliwa 540zł., ul. Konwaliowa 210zł., os. Wojskowe 330zł., ul. Płużnicka 2A,B, Modlińska 39A – 530zł., os. Modlińska 73 – 470zł., ul. Myśliborska 44 – 260zł.,
  9. Kontynuujemy prace w plebanii, zaczęliśmy w ubiegłym tygodniu układać płytki na schodach, oraz rozpoczęliśmy prace na drugim piętrze przy podwieszanym suficie, który zamyka przestrzeń wentylacyjną części naszej plebanii, większymi kanałami wentylacyjnymi w kościele rozpoczniemy dopiero po uroczystościach komunijnych.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Dobry pasterz powinien mieć jedna podstawową cechę: roztropną miłość. Kochać tych których Bóg stawia na jego drodze – stwierdza ks. Bogdan Bartołd, wieloletni duszpasterz akademicki, Zza seminaryjnej furty jak wygląda życie za murami uczelni przygotowującej przyszłych księży? Kandydaci do kapłaństwa są potrzebni od zaraz.  

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97