Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęły się Rekolekcje adwentowe, które przygotowują nas do Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękuję o. Przemysławowi za duchowe prowadzenie w tych pierwszych naszych rekolekcjach. Proszę Was kochani o uczestnictwo w poniedziałek i we wtorek we Mszach Świętych z nauką o godz. 7.00, 18.00 i 20.00, na każdej Mszy Świętej będzie spowiedź. Po Mszy Świętej wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu ze śpiewem pieśni, w czasie której będzie można skorzystać ze spowiedzi. Przygotujmy nasze serca, byśmy wszyscy dostąpili wielkich łask od Pana. Ofiary we wtorek będą przeznaczone dla ks. Rekolekcjonisty.
 2. Dziękuję za pomoc w stawianiu namiotu p. Tomkowi, Robertowi, Waldemarowi, Michałowi.
 3. W środę po różańcu przed roratami nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Dziekujmy dzisiaj Matce Bożej Pompejańskiej za dar nowych dwóch kół różańcowych pod patronatem św. Faustyny i św. Ojca Pio, zelatorkami tych wspólnot zostały p. Teresa i p. Renata. Dziękuję za ich zaangażowanie i trud w kompletowaniu nowych kół różańcowych. Dla naszej wspólnoty jest to wielki dar w omadlaniu naszej parafii. Życzymy wszystkim osobom, które się zapisały wytrwałości i wielu łask Bożych. Po Nowym roku, na 6 stycznia o godz. 11.00 przyjmiemy 3 nowe kółka rodzinne pod wezwaniem św. Rity, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Katarzyny Sienieńskiej, w tym czasie tworzy się 8 róża różańcowa.
 5. Dzisiaj przyjęliśmy 21 nowych ministrantów do służby Bożej, dziękujemy za wielkie zaangażowanie ich i ofiarną służbę, życzymy wszystkim wytrwałości w posłudze przy ołtarzu i sumienne wykonywanie swoich obowiązków w wyznaczonych dyżurach. Bardzo dziękuję rodzicom i proszę o przypominanie synom o zadaniach, które wynikają z posługi ministranckiej. Po nowym roku będziemy chcieli powołać nową grupę bielanek, można już się zapisywać w zakrystii, rodziców proszę o pomoc w powołaniu tej wspólnoty w naszej parafii.
 6. Jeszcze do wtorku będzie trwała zbiórka żywności dla ubogich dzieci jak też i osób starszych. Prosimy przynosić ją do zakrystii. Paczki będą rozwiezione w środę i czwartek przed Wigilią.
 7. Przypominam o zamawianiu intencji na przyszły rok.
 8. Przy wyjściu z kaplicy, rozprowadzamy jeszcze opłatki i świece caritas.
 9. Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać po Mszy Świętej.
 10. Małżeństwa, które obchodziły w tym roku swoje jubileusze małżeńskie 60, 50, 40, 25, 20, proszone są żeby zapisały się u mnie w zakrystii, pragniemy w drugi dzień świat 26 grudnia zrobić specjalna Mszę Świętą z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, chcemy ten dzień co roku uhonorować jubileuszami małżeńskimi, niech to dla nas będzie dzień łaski i Bożych darów. Jeżeli są takie pary proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 11. Zapraszam wszystkich na Pasterkę o godz. 24.00, przyjedzie do nas ks. bp Marek Solarczyk, będzie sprawował w naszych intencjach Najświętszą Ofiarę, zarezerwujcie ten czas dla Jezusa Chrystusa. Każdy będzie po Wieczerzy Wigilijnej, niech ten czas modlitwy będzie dla nas wielkim darem i Błogosławieństwem w rodzinach i szczególnie w naszej tworzącej się wspólnocie parafialnej. Bądźmy w tym dniu szczególnym razem w tej kaplicy, gdzie swoje miejsce wybrał Pan Jezus.
 12. Bardzo dziękuję za wielką życzliwość i serdeczność rodzinom, które przyjęły mnie w ubiegłym tygodniu w czasie wizyty duszpasterskiej. Jest miła atmosfera, zapoznajemy się i przyzwyczajamy się do nowej parafii i do wszystkich spraw, które nas w przyszłości czekają. Dziękuję za ofiary złożone na rozpoczęte prace. Bóg zapłać.

W najbliższym tygodniu wizyta duszpasterska:
19 grudnia 2016 poniedziałek od 16.00 – ul. Mirocińska
20 grudnia 2016 wtorek od 16.00 – ul. Dorodna i Piechocka
21 grudnia 2016 środa od 16.30 – ul. Myśliborska 44A
22 grudnia 2016 czwartek od 16.30 – ul. Myśliborska 44B

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97