Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

 1. Ks. Proboszcz kończy dzisiaj głosić rekolekcje adwentowe w par. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kobyłce – Turowie , pamiętajmy w swoich modlitwach o nim.
 2. Rozwieźliśmy w tym roku do rodzin 31 paczek. Dziękujemy osobom, które dostarczyły paczki do rodzin, Bóg zapłać.
 3. Dziękuję grupie Totus Tuus za przygotowanie tegorocznej szopki, za ubranie choinek, dziękuję p. Piotrowi, Henrykowi, Robertowi, Adamowi kościelnemu i p. Marcie. Dziękuję wspólnocie kółka różańcowego za posprzątanie naszej kaplicy na Święta. Bóg zapłać.
 4. Jutro zapraszamy na godz. 7.00 na ostatnią Mszę Świętą Roratnią.
 5. Zapraszamy o północy wszystkich parafian na Pasterkę Bożonarodzeniową. Pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia nie ma Mszy Świętej o godz. 8.00. Zapraszamy na godz. 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. W drugi dzień świąt porządek nabożeństw tak jak w niedzielę.
 6. Msze Święte w czasie kolędy będą rano o 7.00 z wyjątkiem sobót, pierwszego czwartku i piątku miesiąca, W czwartek 27 grudnia Święto Św Jana Apostoła i Ewangelisty, w tym dniu błogosławimy wino. W piątek Święto Świętych Młodzianków męczenników. W tym dniu błogosławimy małe dzieci.
 7. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 1500zl, Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Rozprowadzamy sianko na stół wigilijny, świece, opłatki, oraz bąbki dekoracyjne, ofiary są przeznaczone na Kościół, przy kaplicy są  rozprowadzane choinki, zachęcamy do nabycia.
 9. W przyszłą niedzielę Świętej Rodziny na godz. 12.30 zapraszamy Jubilatów, którzy przeżywali w tym roku 50, 40, 30, 25, 20, 10 rocznicę zawarcia Małżeństwa. W czasie Mszy Świętej odnowimy przysięgę małżeńską. Zapraszamy dostojnych Jubilatów do świętowania wraz z rodzinami.
 10. Już dzisiaj zachęcamy do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli 6 stycznia rozpocznie Mszą Świętą o godz. 12.30, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Infułat Lucjan Święszkowski, po Eucharystii przejdziemy wszyscy do Szkoły Podstawowej nr 365 im., Wojciecha Zawadzkiego na ul. Płużnicką. Zachęcamy by dzieci były przebrane za anioły, pasterzy i królewiczów, wszystkich parafian zapraszamy, będziemy gościć Orkiestrę dętą z Kobyłki, zachęcam tak jak było w ubiegłym roku by szkoły które są na naszym terenie, przedszkola pomogły nam  w organizacji, z góry wszystkim zaangażowanym osobom z serca dziękujemy.
 11. Dziękujemy rodzinom, które przyjmowały nas  w ubiegłym tygodniu, za miłą atmosferę, serdeczne rozmowy i ofiary złożone na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
Plan wizyty duszpasterskiej w przyszłym tygodniu:27 grudnia – czwartek – od 16.30 – ul.. Portowa 7 i 7A
28 grudnia  – piątek – od 16.30 – ul. Portowa 9 i 9A
29 grudnia – sobota – od 9.00 – ul. Obrazkowa, Życzliwa, Modlińska i ZakątnaPlan wizyty duszpasterskiej jest podany na naszej stronie internetowej i w gablocie

 1. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: ten numerem jest z kalendarzem na 2019r., trochę droższy 5zł, warto przeczytać, artykuły, Rozmowa przy żłóbku abp Henrykiem Hoserem specjalnym wysłannikiem papieża do Medjugorie,  Orszak łączy ludzi, Zawsze po polsku – Boże Narodzenie rodaków żyjących poza granicami.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97