Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Przemek pojechał głosić słowo Boże i zbierać ofiary do Nieporętu. Jutro wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera w czwartek wspominamy św. Jana Bosko patrona młodzieży.
  2. W pierwszy piątek miesiąca lutego o godz. 8.00 rozpoczniemy Mszą Świętą adoracje Najświętszego Sakramentu, od 9.00 będę nawiedzał chorych, od. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa, o godz. 18.00 Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W sobotę 2 lutego przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromicznej, Msze Święte w tym dniu będą o godz. 12.00 i 18.00, podczas których poświęcimy gromice, po wieczornej Mszy rozpoczniemy wieczernik pompejański połączony z nowenną, zakończymy tradycyjnie Apelem Jasnogórskim.
  4. W niedzielę 3 lutego o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych z naszej parafii, po Mszy Świętej będzie krótka adoracja. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc luty o rozwiązanie pomyślne trudnej sprawy.
  5. W niedzielę 17 lutego będą wprowadzone w naszej parafii Relikwię św. Ojca Pio, na każdej Mszy Świętej będzie głosił homilię o. Roman Ruska z Krakowa, relikwię otrzymamy dzięki naszej wspólnocie, która niedawno została założona pod patronatem św. Ojca Pio.
  6. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 770zł, Rozprowadzamy po Mszy Świętej gromice na Święto Ofiarowania Pańskiego.
  7. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej: Dziękuje ks. Sławkowi który pomagał mi w kolędowaniu. Parafia powoli się rozrasta. Przyjęło nas 1148 rodzin, średnia 46 %, jest nas 4580 osób, tj. o 350 więcej niż w ubiegłym roku Zebraliśmy w czasie kolędy 49.170zł. Dziękuje za złożone ofiary, życzliwość, rozmowy, poczęstunek, za każde dobre słowo. Z ulic jednorodzinnych najlepiej wypadła ul. Myśliborska i Leszczynowa 95%, inne 80 i 90%, najsłabiej Konwaliowa i Laurowa 40%, z Osiedli  najsłabiej Myśliborska 42D – 20%, Os. Myśliborska 62  – 25%, Laurowa 35 i 37, Myśliborska 44, Przaśna 18, Modlińska 67B – 30%, Kasztanowa 4 i 6, Myśliborska 18, – 35%, Os. Modlińska 65, Przaśna 16, os. Myśliborska 64, os. Modlińska73, 73A i C, i 67C,  – 40%, Os. Portowa 17, Myśliborska 32 – 50%, os. Wojskowe – najlepiej Portowa 7A, Myśliborska 26 i 26A – 65% inne bloki 50%, najlepiej we frekfęncji wypadł blok Modlińska 71B – 67%. Jak wiemy od niedawna zasiedlane są nowe Osiedla na ul. Ku Rzece i Modlińskiej 73B tam przyjęło nas 25%, ale sporo mieszkań jest szykowanych, malowanych, spora część wprowadza się ze wschodniej części Polski, dużo młodych rodzin jest z małymi dziećmi, po ślubie oczekują potomstwa. Niektórzy są jeszcze przed ślubem w trakcie przygotowania do sakramentu małżeństwa, z niektórymi trzeba było rozmawiać o życiu sakramentalnym,  sporo już przychodzi na Msze Święte, są w naszych wspólnotach, zaangażowani w życie parafialne, są na bieżąco. Tam gdzie jest mniejszy procent przyjęcia, wprowadzają się do bloków obcokrajowcy, wietnamczycy, koreańczycy, chińczycy, ukraińcy, ale bardzo grzeczni z kulturą, jest ponad 100 osób z innych religii, ale w tym też  i tacy, którzy poszukują Boga i nie wierzą. Pragnę kochani wam podziękować za każde dobro, wskazówki i za wszelką otwartość, odprowadzanie do sąsiada, przywożenie i czy też bywało i odwożenie, ks. Sławek zadowolony był, że kilkanaście razy parafianie zawieźli go na czas do seminarium. Tworzą się  wspólnoty – ostatnio powstały dwie nowe św. Ojca Pio i Totus, dwa nowe kółka św. Klary św. Marty i jest 23, tworzy się kolejne św. Antoniego. Czujemy namacalnie, że jesteśmy żywym Kościołem, za który jesteśmy odpowiedzialni, odczuwa się ciepłą atmosferę. W niedzielę nawet gdy jest mróz to piece gazowe trzeba zakręcać. Kochani prośmy tylko mocno w modlitwie Boga, byśmy w najbliższym czasie mogli otrzymać pozwolenie na budowę i żeby nikt nam nie przeszkadzał w realizacji planu Bożego, który wybrała Matka Boża Pompejańska. Dziękuje kochani za modlitwę i za waszą troskę, za każdy gest życzliwości, za telefony i rozmowy z pytaniem jak możemy księdzu pomóc. Tak naprawdę ten Kościół ma być dla was, i wy to wszystko od postaw tworzycie. Bóg zapłać
  8. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać następujące artykuły: Jak Panama przygotowała się na przyjęcie Ojca Świętego, Wołanie o zgodę – szanujmy się nawzajem, bo szanując siebie szanujemy Polskę.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97