1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje wielkopostne do środy włącznie. Witamy serdecznie Ojca Rekolekcjonistę ks. Łukasza Szkarłata vicekanclerza naszej kurii, życzymy wszystkim dobrego owocnego przeżycia.
Plan rekolekcji:
od poniedziałku do środy nauki o godz.:
- 7.00 dla dorosłych,
- 9.30 nauki dla dzieci I – III szkoła z Płużnickiej,
- 11.00 – IV – VIII szkoła z Płużnickiej,
- 12.45 szkoła z Myśliborskiej IV – VIII i
- 13.45 – szkoła z myśliborskiej I – III.,
- 18.00 i 19.30 Msza Święta z nauką dla dorosłych
zachęcamy do sakramentu spowiedzi świętej. Prosimy żeby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Zali o godz. 18.30.
2. W piątek zapraszamy wyjątkowo wcześniej na Misterium drogi krzyżowej o godz. 17.00 wykonaniu naszych ministrantów i bielanek, jak będzie odpowiednia dobra pogoda Misterium będzie wystawione wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnego duchowego przeżycia.
3. W piątek przyszły 13 dzień fatimski po Mszy Świętej wieczornej wyruszymy na nasze ścieżki parafii na 93 drogę różańcową, zakończymy tradycyjnie w kościele Apelem Jasnogórskim.
4. Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet, wszystkim niewiastom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo radości, uśmiechu, pogody ducha, wiele łask Bożych na każdy dzień.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci komunijne i rodziców, po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne, o godz. 12.30 zapraszamy kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, po Mszy Świętej odbędzie się obowiązkowe spotkanie.
6. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 3500zł., jedna osoba bezimienna na ławki ofiarowała 500zł., zamówiliśmy pięć kolejnych lamp zapłaciliśmy 6500zl., opłaciliśmy ostatnią ratę na nagłośnienie 31 280zł., w ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy montowanie lamp wokół naszej plebanii, został podświetlony krzyż misyjny, napis parafii i część lamp przy plebanii, po 16 marca rozpoczniemy prace przy montażu windy w plebanii. W czasie ostatniej tacy inwestycyjnej zebraliśmy 6100zl., serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
7. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Kobieta w Kościele, zamiana rolami z mężczyznami nie jest wyjściem – o byciu szczęśliwą w Kościele opowiada siostra dr Judyta Pudełko, O dom powinni troszczyć się wszyscy mieszkańcy, ale to kobiety potrafią nadać mu klimat zauważają bohaterki artykułu Barbary Stefańskiej.
8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. + Zbigniew Pruchnik l.80 z ul. Portowej 9, Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele w środę o godz. 8.30 pomódlmy się za Niego. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Ogłoszenia