Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu

  1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej O. Szymona Szepietowskiego Salwatorianina, który będzie głosił nam rekolekcje do wtorku włącznie, jutro i we wtorek Msze Święte będą o godz. 7.00 Msza Święta Roratnia z nauką, o 17.00 Msza Święta dla dzieci, 18.00 i 19.30 dla dorosłych. Spowiedź na każdej Mszy Świętej zapraszamy wszystkich do uczestnictwa szczególnie dzieci i młodzież przygotowująca się do bierzmowania, prosimy o zachęcenie swoich bliskich, w czasie zabiegania przed świątecznego zadbajcie o swoje serca. Dzisiaj przypada 13 dzień fatimski tradycyjnie już po raz 30 o godz. 16.00 wyjdziemy z naszej kaplicy na drogę różańcową w pięcioosobowych grupach. W poniedziałek i we wtorek nowenna pompejańska rozpocznie się o godz. 15.45.
  2. Jutro wspominamy w liturgii św. Jana od Krzyża, prezbitera.
  3. W sobotę 19 grudnia o godz. 8.00 po wspólnych roratach zapraszamy, ministrantów, bielanki i scholkę parafialną na wspólne przedświąteczne spotkanie.
  4. Organizujemy paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii, do piątku możemy przynosić do zakrystii i kancelarii produkty spożywcze nie psujące się i produkty chemiczne.
  5. W czwartek zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  6. W sobotę o godz. 10.00 w naszej Katedrze Warszawsko – praskiej przyjmie święcenia biskupie ks. prałat Jacek Grzybowski, głównym konsekratorem będzie ks. abp Henryk Hoser, polećmy Jego posługę biskupią Matce Bożej Zwycięskiej.
  7. Rozprowadzamy świece wigilijne, opłatki i stroiki świąteczne – ofiary będą przeznaczone na budowę naszej świątyni, ministranci rozprowadzają sianko.
  8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2000zł., ul. Kasztanowa domki jednorodzinne 150zł., Bóg zapłać. W przyszłym tygodniu osoby odpowiedzialne będą zbierać w poszczególnych osiedlach na budowę naszej świątyni. W tym tygodniu stawiamy zalewamy ściany nad zakrystią i przygotowujemy się do kolejnego stropu na kolejne pomieszczenia.
  9. Dzisiaj pragniemy złożyć najserdeczniej życzenia naszemu solenizantowi ks. Arturowi, wielu łask Bożych, radości, pogody ducha, zdrowia i opieki Matki Bożej Pompejańskiej.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Kolęda po nowemu, co jest najważniejsze w praktyce corocznej kolędy i jak można ocalić jej sens w czasach pandemii wyjaśnia abp Józef Górzyński, O znaczeniu upływającego czasu i sensie oczekiwania.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97