Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Leszka Dudę naszego Rekolekcjonistę i życzymy mu wielu łask Bożych i potrzebnych darów na czas prowadzenia rekolekcji w naszej parafii. Przypominamy wszystkim że w poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.30 dla dorosłych, spowiedź na każdej Mszy Świętej. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatni tydzień adwentu, plan rekolekcji jest na naszej stronie, i naszej gablocie.
  2. W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 12.00 Godzina Święta i 18.00 na której Niewolnicy Maryi odnowią po komunii świętej swoje zawierzenie, przynosimy ze sobą białe róże i swoje zawierzenia z własnoręcznym podpisem.
  3. W piątek wspominamy w naszej diecezji Matkę Bożą Loretańską.
  4. W sobotę 11 grudnia o godz. 9.00 próba generalna kandydatów do służby ministranckiej, a o godz. 10.00 próba generalna kandydatek do służby bielanek połączona ze scholą parafialną.
  5. W niedzielę najbliższą na godz. 9.30 zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów z rodzicami na uroczystą Msze Święta obłóczynową, a o godz. 11.00 na uroczystą Msze Świętą przyjęcia nowych bielanek. Prosimy przyjść 20 minut wcześniej by zając swoje miejsca.
  6. Organizujemy paczki świąteczne dla ubogich i chorych z naszej parafii, do 17 grudnia możemy przynieść do zakrystii lub kancelarii produkty spożywcze nie psujące się i produkty chemiczne. Rozprowadzamy w naszej świece wigilijne i opłatki na stół wigilijny, ofiary będą przeznaczone na dalsze prace w naszej Świątyni, ministranci rozprowadzają sianko.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4200 zł, ul. Modlińska 73 – 490zl., Myśliborska 42 – 220zł., Bóg wielki zapłać. Zakończyliśmy w ubiegłym tygodniu stawiać ścianki działowe i schody na chórze. Przygotowujemy się montowania świetlika dachowego, który jeszcze przed świętami chcemy zrobić przy zabezpieczeniu dachu.
  8. Bardzo dziękuje braciom z Totus Tuus i organiście za roznoszenie w ubiegłym tygodniu opłatków w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Kochani w przyszłym tygodniu po rekolekcjach pragniemy z ks. Mariuszem rozpocząć wizytę duszpasterską. W związku wyjątkową sytuacją prosimy o zrozumienie, że wizyty są dla chętnych i będą odbywać się dla wspólnego dobra w reżimie sanitarnym. Jeśli ktoś boi się o swoje zdrowie to rozumiemy. Prosimy nie przyjmować kolędy, jeśli ktoś z domowników na objawy infekcji. Będziemy chodzić w maseczkach i prosimy o to samo przyjmujących. Ze względu na wyjątkowy charakter wizyta ograniczy się do wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domowników i mieszkania oraz krótkiej rozmowy. Prosimy również, aby nie czuć się zobowiązanym do przyjęcia nas, jeśli, nie można spełnić powyższych warunków. W trakcie trwania kolędy, w każdą niedzielę będzie odprawiona Msza Święta w intencji parafian o godz. 12.30 do których wyszliśmy z błogosławieństwem kolędowym, uwzględniając szczególnie tych, którzy z różnych względów, nie mogli nas przyjąć.

Plan wizyty duszpasterskiej:

8 grudnia 2021 – środa – od 16.30 – ul. Ku Rzece 9 i 11

9 grudnia 2021 – czwartek – od 16.30 – ul. Ku Rzece 5A

10 grudnia 2021 – piątek – od 16.30 – ul. Ku Rzece 7 i 9A

11 grudnia 2021 – sobota – od 12.00 – ul. Laurowa 37

 

  1. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Zdecydowani by wierzyć za każdym nawróceniem kryje się czyjaś wyjątkowa historia, dna komuś od Boga łaska, ale też osobista decyzja, by po nią sięgnąć. Opowieściom kilku nawróconym przygląda się im Radosław Molenda. W czym tkwi tajemnica wolontariatu, w którym nadzieję upatrują duże firmy i korporacje, Droga ku Bogu na temat nawrócenia, rozmawia Patryk Lubryczyński.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97