Ogłoszenia duszpasterskie  – I  Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii Zakroczym, powierzajmy w modlitwie naszych ofiarodawców, którzy pomagają nam przy dalszych pracach w Świątyni. Dziękuje wspólnocie różańcowej, barciom totus tuus, asyście liturgicznej ołtarza, naszemu chórowi za przygotowanie liturgii podczas której został poświęcony Obraz Miłosierdzia Bożego przez bp Jacka. Bóg zapłać za troskę i okazaną pomoc.
  2. W czwartek jest Święto Katedry św. Piotra Apostoła, w piątek 23 lutego o godz. 18.00 Msza Święty w intencji wspólnoty Ojca Pio, po komunii ucałowanie Relikwii i wspólne modlitwy.
  3. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.30 na Gorzkie Żale, przed wejściem przy krzyżu można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. W sobotę 9 marca jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Obór, zapisy w zakrystii wyjazd o godz. 6.00 rano z przed Kościoła. W dniach o 4 do 11 lipca jest organizowana pielgrzymka do Francji, zwiedzimy sanktuarium w Lourdes, LaSalet, Ars, św. Bernardetty Subiru, św. Katarzyny Labore, zapisy w zakrystii do 29 lutego, szczegółowy plan jest wywieszony przed wejściem do Kościoła w gablocie, te miejsca warto nawiedzić i zachęcamy do pielgrzymowania.
  5. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 3700 zł, Serdeczne Bóg zapłać. Po 20 lutym łącznicy będą zbierać ofiary w poszczególnych Osiedlach i ulicach na dalsze przeznaczone prace, prosimy osoby które zadeklarowały się do comiesięcznych składek o regularne wpłacanie na konto, tym osobom które systematycznie nas wspierają bardzo dziękujemy za okazaną pomoc. Mamy do spłacenia ponad 100 tysięcy długu, liczymy w dalszym ciągu o wsparcie, prace intensywnie trwają w podziemiach naszej świątyni, a pracują trzy ekipy pracowników, których na bieżącą wypłacamy za wykonaną parce. Także proszę was o pełne zaangażowanie, na rynku ceny poszły bardzo mocno do góry, każde zamówienie materiałów na dalsze wykończenie prac jest niebywałym wezwaniem, a mamy do wykonania nie jedno pomieszczenie, a wykończenie jest bardzo wymagające jedno z drugim się łączy.
  6. W ubiegłym tygodniu zostały przywiezione cztery kręgi betonowe zapłaciliśmy 4000zł., wykonane zostały prace przy podniesieniu i porządkowaniu terenu przed kościołem za koparkę i wywrotkę przy nawożeniu piasku zapłaciliśmy 2400zł.. Zostały w czwartek wykonywane prace kanalizacyjne na zewnątrz przy studzienkach zapłaciliśmy 4200zł., Drzwi od Piechockiej są tymczasowo zamknięte do momentu zakończenia prac podłączenia studzienek. Hydraulicy wykonali prace przy hydrancie w kościele, został do podłączenia jeszcze na chórze i dwa w dolnym kościele, została zamontowana w piwnicy centrala do wentylacji, ale to dopiero jedna z trzech przeznaczonych na cały obiekt. Przy białym montażu, zostały zrobione trzy łazienki z całym wyposażeniem, pozostało nam do montowania jeszcze cztery i jedna duża z trzema wejściami dla grup parafialnych w dolnym kościele ale to już w trzecim etapie prac jak zamkniemy plebanie.  
  7. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Post dla Życia, pościmy by zrobić miejsce Bogu. Czy Bóg potrzebuje naszej modlitwy, a co kiedy my nie czujemy takiej potrzeby. Co proponuje współczesny ateizm w miejsce wiary.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97