Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Od Jutra zachęcamy do uczestnictwa na Msze Święte roratnie z lampionami, dzieci będą otrzymywać naklejki adwentowe. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w par. św. Łucji w Warszawie Rembertowie, modlimy się za niego i za wszystkich którzy pomagają nam w budowie naszej świątyni. Dziękuje p. Ewie, Dorocie i Katarzynie za zrobienie dekoracji adwentowej, Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj o godz. 9.30 przyjęliśmy 4 nowych ministrantów, życzymy im gorliwości w posłudze w naszej parafii i wielu łask Bożych. Jutro wspominamy w liturgii św. Andrzeja Apostoła.
 3. Przypominamy że po raz kolejny organizujemy paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii, do 15 grudnia możemy przynosić do zakrystii i kancelarii produkty spożywcze nie psujące się i produkty chemiczne.
 4. W czwartek zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W piątek od godz. 9.00 będziemy nawiedzać chorych, od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa i Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa, od godzin porannych zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W sobotę tradycyjnie Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy wieczernik pompejański, intencje będą wyczytywane ze skrzynki internetowej ale można również swoje przynieść przed Mszą Świętą. Zakończymy czuwanie Apelem Jasnogórskim
 7. Rozprowadzamy świece wigilijne i opłatki, ofiary będą przeznaczone na budowę naszej świątyni, ministranci rozprowadzają sianko.
 8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2700zł., ul. Myśliborska i Leszczynowa – 210zł., Kasztanowa 170zl., os. Wojskowe 870zł., os. Ku Rzece 1700zł., os.Modlińska 73 – 270zł., os. Myśliborska 42 – 420zł, ul Życzliwa 700zl., Serdeczne Bóg zapłać. Zachęcam rodziny które zadeklarowały się do wpłacania na budowę kościoła, żeby to czyniły systematycznie, wiem że nie jest to dla nas wszystkich łatwy czas, doświadczam również sam przy budowie kościoła. Chciałbym, żeby te prace, które zostały zaplanowane na ten rok, szczęśliwie zakończyć, dlatego proszę w miarę możliwości o wsparcie. Kontynuowane są prace przy budowie kościoła: Plebania w surowym stanie jest już zrobiona, zostały tylko do wykonania ściany działowe w środku plebanii, w ubiegłym tygodniu zalaliśmy półmetrowe ścianki kolankowe na stropie i rozpoczęliśmy budowę świątyni od strony zakrystii, część ścian została zalana, kolejne prace są wykonywane przy ścianach łączących plebanię z kościołem, prace łączące dwa poziomowe stropy nad plebanią chcemy jeszcze w tym roku zrobić. 
 9. Od III niedzieli adwentu 13 grudnia do wtorku włącznie będziemy przeżywać w naszej wspólnocie rekolekcje poprowadzi Ojciec Szymon Szepietowski Salwatorianin, w poniedziałek i we wtorek Msze Święte będą o godz. 7.00, 17.00 dziecięca, 18.00 i 19.30.
 10. Informacje na temat tegorocznej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą podamy w późniejszym czasie, po uzyskaniu informacji i wytycznych naszego ks. Biskupa.
 11. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc grudzień: będziemy modlić się o ustanie epidemii i dobre przygotowanie naszych serc na Boże Narodzenie.
 12. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa.
 13. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli w adwencie chcemy pogłębić naszą modlitwę i życie duchowe., Czego tak naprawdę wierni teraz oczekują od księży., Szara strefa języka – mechanizmy kłamstwa i znieczulenia na nie ludzi.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97