Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trzech Króli

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Po komunii obrzęd błogosławieństwa kadzidła i krety, ofiary złożone przeznaczone są na budowę Kościoła. Zgodnie z dawnym zwyczajem oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Zapraszam do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli rozpocznie Mszą Świętą o godz. 12.30, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Infułat Lucjan Święszkowski. Po Eucharystii przejdziemy wszyscy do Szkoły Podstawowej nr 365 im. Wojciecha Zawadzkiego na ul. Płużnicką i tam zakończymy wspólne świętowanie występem młodzieży i kolędowaniem. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc styczeń o pokój w naszych rodzinach i na całym świecie.
  2. Jutro przed Mszą Świętą modlimy się wypominkach za zmarłych. W przyszłą niedzielę kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Jest to niedziela Chrztu Pańskiego. W tym dniu przypada Dzień Fatimski dlatego zapraszam wyjątkowo w niedzielę o godz. 16.00 na kolejną drogę różańcową na nasze wały. Tym razem zakończymy Mszą Świętą o godz. 19.00 polecając wszystkie nasze intencje. Nowennę pompejańską rozpoczęliśmy wczoraj za ludzi chorych, samotnych, bezdomnych, cierpiących i przeżywających kryzys w małżeństwach w naszej parafii.
  3. W sobotę 5 stycznia o godz. 18.00 rozpocznie się wieczernik pompejański, który zakończymy tradycyjnie apelem Jasnogórskim. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc styczeń – o pokój w naszych rodzinach i całym świecie. Parafia NMP Matki Pięknej Miłości organizuje wyjazd snowboardowo – narciarski dla dzieci w terminie od 16. 01 – 01.02, szczegóły na plakacie w drugiej części kaplicy.
  4. Podsumowując 2018 rok: ochrzciliśmy 83 dzieci, w tym spora grupa dzieci starszych, pogrzebów w naszej kaplicy było 4, poza parafią 11, odeszło z naszej wspólnoty 15 osób, udzieliliśmy 13 par sakramentu małżeństwa, do I komunii Świętej przystąpiło 57 dzieci, w tym 3 osoby dorosłe, do sakramentu bierzmowania przystąpiło 41 młodzieży, sakramentu chorych w ciągu roku systematycznie korzystało 11 chorych, zapowiedzi przedślubnych wygłoszono 45, licencji  do sakramentu małżeństwa poza parafię wydaliśmy 12, rozdaliśmy w ciągu minionego roku 18.500 komunii świętej, zostały przyjęte dwie osoby do naszego obrządku, z Kościoła Polsko Narodowego i Patriarchatu Kijowskiego – Kościoła Prawosławnego.
  5. Pragnę podziękować kapłanom, Sławkowi i Przemkowi, osobom zbierającym ofiary na potrzeby Kościoła i tym którzy wpłacają na konto systematycznie. Ze zbiórek zebraliśmy 23 610zł, na konto przesłano blisko 48 000 tyś, wiele osób płaca z innych parafii. Dziękuję ks. Przemkowi, który mnie wspiera i jeździ do parafii razem z naszymi parafianami. Zebraliśmy ze wspomagających i zaproszonych parafii 264.762 zł, za projekt kościoła zapłaciliśmy już w 70%. Dalej, moi drodzy, trwa procedura w urzędach w zdobywaniu kolejnych ważnych podpisów, mamy już ZDM, na kolejne czekamy. Jjeżeli wszystkie się uda uzyskać to dopiero całą dokumentację z projektem wykonawczym można przekazać do naszego Urzędu do rozpatrzenia. Proszę o modlitewne wsparcie. Wspólnota nasza pomału się rozrasta podam dokładną statystykę po zakończonej kolędzie, przyjęliśmy 10 nowych ministrantów, mamy wszystkich 38 kilku jest bardzo solidnych i gorliwych, przyjęliśmy 6 bielanek mamy obecnie 16, funkcjonuje od września scholka parafialna. Dziękuje bardzo Mikołajowi przygrywającemu na gitarze i p. katechetce Elizie za opiekę. Rozrasta się nam dzięki naszemu organiście chór parafialny, powstała nowa wspólnota św. Ojca Pio, ok. 40 osób i nowa wspólnota męska Totus Tuus, do której zapisało się ponad 20 osób – pełna nazwa kościelna służba porządkowa, która będzie przyjęta oficjalnie w marcu i będzie miała swój sztandar. Powstaje nowe 21 kółko św. Klary. Dziękuję bardzo kółkom różańcowym, które sprzątają kaplice, i prowadzą nowennę pompejańską oraz naszym kościelnym Józefowi i Adamowi i katechetom Krystynie, Beacie, Elizie i Teresie.
  6. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 2100zl, ul. Przaśna 16 – 240zł, ul. Myśliborska 64D – 30zł, Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Dziękujemy rodzinom, które przyjmowały nas w ubiegłym tygodniu, za miłą atmosferę, serdeczne rozmowy i ofiary złożone na Kościół. Serdeczne Bóg zapłać.
Plan wizyty duszpasterskiej w przyszłym tygodniu:7 stycznia – poniedziałek – od 16.30 – ul. Myśliborska 64A,B,C,D,E
8 stycznia – wtorek – od 16.30 – ul. Modlińska 65 B,C,D
9 stycznia – środa – od 16.30 – ul. Modlińska E,F,G
10 stycznia – czwartek – od 16.30 – ul. Modlińska 67 B, C
11 stycznia – piątek – od 16.30 – ul. Przaśna 18 kl. I i II
12 stycznia  – sobota – od 9.00 – ul. Przaśna 18 kl. III, IV, V i Modlińska 71B, C, D
  1. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać następujące artykuły: Czym jest co roczna wizyta duszpasterska, Za seminaryjną furtą opowiadają nasi alumni z Tarchomina, W Polskę wyruszają kolędnicy misyjni, o co w tej akcji chodzi?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97