Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła

 1. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w porządkowaniu terenu przy kaplicy, p. Bogdanowi, Waldemarowi, Michałowi, Robertowi, Dariuszowi, Mirkowi i Piotrowi. Przygotowujemy teren by połączyć duży namiot z kaplicą. Po niedzieli specjalna grupa będzie montowała konstrukcję. Za każdy gest życzliwości serdeczne wszystkim osobom dziękuję. Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Augustyna.
 3. We wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 4. W środę o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta dziękczynna rodzin z ul. Modlińskiej i Zakątnej, które przyjmowały Obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Po komunii będzie specjalne zawierzenie i po Mszy Świętej odprowadzimy Obraz na dalszą trasę nawiedzenia, do rodzin z ul. Delfina, Zarzecze, Konwaliowej i Dorodnej. Prosimy rodziny z tych ulic, by uczestniczyły w uroczystym odprowadzeniu na kolejny szlak wędrówki.
 5. Bardzo dziękuję osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 410 zł. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom Bóg zapłać.
 6. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca zapraszam na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Od godz. 9.00 będę nawiedzał chorych. Nowe osoby, które miałbym odwiedzić proszę zgłosić w zakrystii. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Zachęcam dzieci, by skorzystały z sakramentu pokuty przed rozpoczęciem roku szkolnego. W tym dniu przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej, polecamy w modlitwie naszej wszystkich poległych, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny.
 7. Moi drodzy, zachęcam do zapisywania się na 2 września w sobotę do Radzymina na uroczyste rozpoczęcie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji. Dobrze by było, żeby z naszej parafii pojechała delegacja by uroczyście przywitać Matkę Bożą. Proszę zapisywać się u swoich zelatorów lub w zakrystii.
 8. W sobotę od godz. 17.30 w naszej kaplicy tradycyjnie rozpoczyna się wieczernik pompejański, w modlitewnym czuwaniu będziemy trwać do godz. 21.00 Apelu Jasnogórskiego.
 9. W najbliższą pierwszą niedzielę miesiąca po godz. 9.30 procesja wokół naszej kaplicy. Proszę wszystkich zaangażowanych i odpowiedzialnych za feletrony, baldachim i chorągwie, by przygotowali się wcześniej przed Mszą Świętą. Intencja dla kół różańcowych o pokój wewnętrzny w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, Ojczyźnie i na całym świecie.
 10. W niedzielę 3 września na godz. 17.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa. Rozpoczynamy ostatni etap przygotowania. Jeszcze raz pragnę przypomnieć, jeżeli są osoby starsze, które nie mają sakramentu, proszone są, żeby zgłosiły się do kancelarii lub po Mszy Świętej.
 11. Przy wyjściu z kaplicy proszę wziąć bezpłatną gazetę białołecką, w której jest artykuł o naszej parafii pt: „Żerańskie Pompeje”. Do nabycia jest również książka o sanktuariach maryjnych, Miejsca Świętych Wydarzeń, której autorem jest ks. proboszcz, koszt 30 zł, będzie rozprowadzana jaką cegiełka na Kościół, zachęcamy do nabycia.
 12. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy – warto przeczytać: O roli Jasnej Góry w dziejach Polski, O sytuacji rodzin, które ucierpiały wskutek nawałnic i o możliwości pomocy, Polska jest w czołówce europejskich krajów w których kwitnie handel ludźmi.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97