Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest posługą w par. w Poświętne,  pamiętajmy o ofiarodawcach.
  2. Jutro w Święto Niepodległości na Msze Święte zapraszamy na godz. 7.00 i 18.00.
  3.  W środę zapraszamy na Msze Świętą na godz. 18.00 w intencji kółka Matki Bożej Pompejańskiej w dzień wspomnienia. W tym dniu będzie ucałowanie Relikwii bł. Bartola Longa, po Mszy wyruszymy już 17 drogę różańcową na wałach.
  4. W sobotę 16 listopada zapraszamy narzeczonych z naszej parafii na pierwsze spotkanie  kursu przedmałżeńskiego,  rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.00.
  5. Zapraszamy nowe kandydatki na bielanki spotkanie w sobotę o godz. 10.00, zachęcamy również  kandydatów na ministrantów spotkanie godzinę później  w sobotę o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy  rodziców, by towarzyszyli  w tych zbiórkach przygotowawczych do obłóczyn bielanek, które jest zaplanowane na 8 grudnia w niedziele o godz. 11.00, i nowych ministrantów, których pragniemy przyjąć w IV niedzielę adwentu 22 grudnia o godz. 11.00. Liczymy na to, te wspólnoty się powiększały i angażowały się w parafii, tu jest też potrzebna zachęta rodziców i współpraca, o to bardzo prosimy.
  6. Zapraszamy dzieci komunijne i rodziców na spotkanie obowiązkowe w przyszłą niedzielę 17 listopada, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12.30, po Eucharystii będzie p. Mirka od strojów komunijnych, będą omawiane jeszcze inne bardzo ważne sprawy prosimy zarezerwować sobie ten cenny czas.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 1100zł, ul. Przaśna 200zł, ul. Portowa 17 – 15zł, Modlińska 129, A i B – 240zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom i tym którzy oddają serce w budowanie naszej Świątyni.
  8. Teren budowy został w tym tygodniu zabezpieczony z każdej strony od naszych sąsiadów, przywieziona została pierwsza część stali na zbrojenie, 23,600 ton, za którą zapłaciliśmy 70 189zł. Zostało jeszcze do stanu zerowego 72 tony,  bardzo dużo wyniosły nam koszty za zabezpieczenie terenu, na które nie byliśmy na ten etap przygotowani, te prace wyniosły blisko 120000zł. Trzeba było to koniecznie zrobić by dalej kontynuować budowę. Kochani miejmy to na uwadze, że te prace nie są łatwe i nie da się ich przyspieszyć. Pragniemy podziękować ks. Przemkowi za Jego wielkie zaangażowanie, wkład i czas, głoszenie kazań w niedzielę, w różnych parafiach i zbieraniu ofiar na budowę Kościoła, ale apelujemy do wszystkich o wsparcie i pomoc finansową, ci którzy deklarują się przy zbieraniu zbiórek miesięcznych,  że wpłacają na konto prosimy o rzetelność i współprace, nie możemy być obojętni przecież czekaliśmy dość długo na pozwolenie, żeby wszystko ruszyło, wszyscy powinniśmy się zatroszczyć o budowanie Kościoła, sporo osób  nie jest zainteresowanych wspieraniem tego dzieła. Prośmy zatem Maryję w modlitwie o większe zrozumienie i pomoc byśmy przezwyciężyli te wszystkie trudy i wezwanie.
  9. Na prośbę jednej z rodzin, chcemy założyć w naszej parafii wspólnotę dla osób dorosłych szczególnie dedykowana dla małżeństw. Bliższe informacje w zakrystii u ks. Artura.
  10. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: Dlaczego mamy kochać Ojczyznę, skąd bierze się kryzys patriotyzmu i jak mamy zaradzić, Jaki Kościół? Gdzie Kościół szybciej znajdzie posłuch? Wśród uczestników Marszu Niepodległości, czy parad równości? Co wynika ze specjalnego Synodu dla Amazonii.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97