Ogłoszenia duszpasterskie  – XXXI  Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w parafii Matki Bożej Różańcowej na Bródnie,a ks. proboszcz w par. św. Wincentego a Pulo na Bródnie, polecamy w modlitwie naszych kapłanów i ofiarodawców, którzy pomagają nam przy dalszych zaplanowanych pracach w wewnątrz Świątyni.
 2. Jutro w naszej wspólnocie parafialnej będziemy o godz.18.00 przeżywać uroczystą Msze Świętą na zakończenie nowenny pompejańskiej za naszą diecezje warszawsko – praska, przewodniczył będzie nasz biskup Romuald Kamiński, zapraszamy na nowennę o godz. 16.30, odpowiedzialni za liturgię siadają w pierwszych ławkach, zapraszamy ministrantów i lektorów pół godziny przed Mszą Świętą. Włączmy się wszyscy do wspólnej modlitwy. Naszą nowennę parafialną odmówimy po Mszy Świętej porannej.
 3. We wtorek przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte tak jak w niedziele. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, odpust ofiarujemy za dusze w czyśćcu cierpiące. Przyjmujemy w zakrystii na wypominki roczne, i Msze Świętą na 2 listopada. Kartki do wypominek są wyłożone na stoliku przed wyjściem z kaplicy. Za zmarłych wypominkach modlimy się w pierwszą i drugą niedziele miesiąca od godz. 9.10.
 4. W środę 2 listopada wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Dzień zaduszny Msze Święte o godz.7.00 i 18.00. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nabożnie nawiedzą kościół lub kaplicę i odmówią Ojcze nasz i Wierzę., odpust można ofiarować za duszę w czyśćcu cierpiące. Nowenna pompejańska w środę będzie odmawiana po Mszy Świętej porannej, o godz. 17.00 zapraszamy parafian na nabożeństwo wypominkowe za naszych bliskich zmarłych, o godz. 18.00 będzie Msza Święta za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby Bożej, po Mszy Świętej zapraszamy na adorację połączoną z modlitwą uwielbienia.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od Mszy Świętej porannej rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego sakramentu, zachęcamy parafian do nawiedzenia i wspólnej modlitwy w ciszy., od godz. 9.00 nawiedzimy naszych chorych, od godz. 17.15 spowiedź pierwszopiątkowa i Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa.
 7. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na wieczernik pompejański i Mszę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, zakończymy tradycyjnie Apelem Jasnogórskim
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, intencja na miesiąc listopad: modlimy się za zmarłych parafian i dusze w czyśćcu cierpiące., po Mszy Świętej zapraszamy młodzież kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne.
 9. W przyszłą niedzielę 6 listopada po Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci żeby przebrały się za Świętych patronów, po Eucharystii o godz. 11.00 tak jak co roku nagrodzimy dzieci za piękny strój i charakterystykę wybranego patrona.
 10. Prace wewnątrz świątyni są kontynuowane: tynki są nakładane na pierwszym pietrze w plebani, przewody elektryczne zostały rozprowadzone na suficie świątyni i nad chórem, zamontowane zostały szyby w dolnym kościele i drzwi garażowe.
 11. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3200zł. ul. Konwaliowa 240zł., ul. Życzliwa i Obrazkowa – 630zł., os. Ku Rzece – 550zł.,  os. Myśliborska 70,70A,70B 0 730zł, Os. Przaśna 16,18, Kasztanowa 4,6 – 380zł., Myśliborska jednorodzinne – 180zł., os. Myśliborska 18,18A, Laurowa 35 i 37, Szczupacza 11 – 350zł., os. Myśliborska 42 – 180zł., Bóg zapłać.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97