Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Przemek jest posługą w par Przemienia Pańskiego w Radzyminie, pamiętajmy o ofiarodawcach.
  2. Jutro wspominamy Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Ostatni tydzień października, zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe. Dzieci, które uczestniczyły w różańcu prosimy, żeby przyniosły plansze na wtorek, będzie rozstrzygnięcie konkursu, dla najlepszych są przewidziane nagrody.
  4. W piątek przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej kaplicy tak jak w niedzielę. Od tego dnia do 8 listopada udziela się wiernym odpustu zupełnego, którzy w poszczególne dni nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby tylko w myśli za zmarłych; odpust ten ofiarujemy za dusze w czyśćcu cierpiące. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Zachęcamy w tym dniu do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  5. W sobotę po Mszy Świętej porannej będzie adoracja całodzienna do godzin wieczornych, od 9.00 odwiedzimy z sakramentalną posługą chorych w naszej parafii, o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo za naszych bliskich zmarłych połączone z wypominkami, dlatego prosimy wypominki przynosić do wszystkich Świętych. Ministrantów w ramach zbiórki wyjątkowo zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo, godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy Świętej rozpocznie się wieczernik pompejański zakończony Apelem Jasnogórskim. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Od listopada będziemy się modlić w pierwszą i drugą niedzielę miesiąca o godz. 9.15.
  6. W niedzielę zapraszamy na Msze Świętą o godz. 12.30 w intencji kół różańcowych, po komunii krótka adoracja i spotkanie wspólnot z zawierzeniem wszystkich modlących się w kółkach, intencja na miesiąc listopad: modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące i w intencji Bogu wiadomej. W niedziele zapraszamy na godz. 9.15 na wypominki roczne.
  7. Dziękuję ofiarodawcom którzy przekazali na konto 2500zł.., z osiedla Myśliborska 44 – 490zł, Osiedla Modlińska 65 i 67B – 550zł., Osiedla Przaśna 16 i 18 – 720zł, z Osiedla wojskowego Portowa 7, 7A, 9A, Myśliborska 24, 24A, 26, 26A – 520zł., Myśliborska 32 – 110zł. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, szczególnie osobom odpowiedzialnym za zbieranie ofiar, i tym którzy serce oddają dla parafii. Za każdy gest życzliwości dziękuję, ale nie wszystkie rodziny czują ducha budowy Świątyni to jest przykre i smutne, widocznie potrzebna jest jeszcze większa modlitwa i jakieś wyrzeczenie, trzeba pamiętać, że my zmierzamy  w drodze do wieczności i w tej pielgrzymce liczą się tylko dobre uczynki.
  8. Zakończyliśmy prace przy odwiertach pomp ciepła zapłaciliśmy 95 tysięcy. Zamówiona jest stal i przygotowujemy teren na dalsze prace.
  9. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: Tajemnica nieba – Co jest istotą świętości i czy zwykły człowiek powinien o niej myśleć, Z człowiekiem, który miał być gansterem za został księdzem, Zejdźmy z kanapy – jak to się stało, że polska młodzież przed 35 rocznicą ks. Jerzego Popiełuszki fetowała …. Jerzego Urbana? I Jak przeciwdziałać, pisze Krzysztof Ziemiec.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97