Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła Odpust parafialny Matki Bożej Pompejańskiej

  1. Dzisiaj przeżywamy odpust naszej patronki Matki Bożej Pompejańskiej oraz po raz pierwszy wizytację kanoniczną naszego pasterza bp Romualda Kamińskiego, którego witamy serdeczne w naszej młodej parafii. Wierzymy głęboko, że na początku rozpoczętej budowy naszej Świątyni poprzez posługę ks. biskupa spłynie na nas wieloraka łaska Boża. Jutro ks. biskup poświęci naszą nową szkołę na ul. Myśliborskiej o godz. 10.00 oraz spotka się z kapłanami naszego dekanatu.
  2. Jutro przed Mszą Świętą wieczorną modlimy się w wypominkach za zmarłych. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek 11 października zapraszamy do uczestnictwa w III Drodze Różańcowej, której jesteśmy organizatorami. Ekstremalna droga rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą o godz. 22.00 w Katedrze Św. Floriana, będziemy szli nową trasą 20 km,  grupy będą szły w odpowiednich odstępach, co kilometr będzie umieszczona poszczególna tajemnica, gdzie zatrzymujemy się na modlitwie i rozważaniu, półgodzinne przystanki planowane są w kościach: pierwszy w Bazylice Serca Pana Jezusa, drugi w par. Matki Bożej z Lourdes, trzeci w par. Matki Bożej Loretańskiej, czwarty przy Akademii Leona Koźmińskiego na ul. Jagiellońskiej i zakończymy dziękczynną Mszą Świętą w sobotę o godz. 7.00 rano w naszej kaplicy. Uczestnictwo nie wiąże się z żadnymi zapisami, zapewniamy służbę porządkową i przewodników, nad bezpieczeństwem będzie czuwała policja, chociaż trasa będzie prowadziła chodnikami, niż ulicami, prosimy o zabranie ciepłego ubrania, napoju, latarki lub przynajmniej coś odblaskowego, tak jak w ubiegłym roku proszę o przygotowanie dla pielgrzymów po Mszy Świętej o poczęstunek z ciepłą herbatą.
  4. W niedzielę już tradycyjnie o godz. 16.30 wychodzimy na 15 drogę różańcową fatimską ścieżkami naszej parafii, zakończymy dziękczynną Mszą Święta o godz. 19.00 i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
  5. Dziękuję ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 1700zł. Osiedle Przaśna 16 i 18 – 1500zł, Leszczynowa, Myśliborska domki jedn – 480zł., Portowa 9 – 180zł.,  serdeczne Bóg zapłać,  dziękuje wszystkim którzy zaangażowali się w te dzieło budowania Świątyni szczególnie łącznikom odpowiedzialnym za poszczególne osiedla,  za każdy gest życzliwości, dziękuję.
  6. Moi drodzy, kontynuujemy prace wywożenia ziemi i przygotowania pierwszej kondygnacji etapu zerowego do zbrojenia, jak widzimy prace się posuwają. W przyszłym tygodniu w środę  rozpoczną się kolejne prace przy odwiertach pod pompy ciepła, będzie wkręconych 9 sztuk po 100 metrów.
  7. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: Krzewiciele Różańca,  świadectwa wielu osób, którzy mówią o mocy różańca,  Wstańcie i chodźmy – pod tym hasłem 13 października będzie obchodzony XIX Dzień Papieski, rokrocznie towarzyszą mu liczne wydarzenia – Dzieło znaczy wspólnota, wywiad z naszym z ks. biskupem – ciekawy tytuł roimy Raban warto przeczytać.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97