Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – Odpust Matki Boże Pompejańskiej

  1. Przeżywamy dzisiaj odpust Matki Bożej Pompejańskiej. Gościmy organizatorów Różańca do granic, którzy przez całą niedzielę odpustową głoszą świadectwa. Zapraszamy na wieczorną Msze Świętą połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.
  2. Dziękuję wszystkim organizatorom tegorocznej drogi różańcowej ekstremalnej, za wszelką pomoc w przygotowaniu szlaku pielgrzymkowego i we wszelkich sprawach porządkowych, logistycznych. Dziękuję organizatorom, p. Wiktorowi Klimiukowi, Arturowi Czajkowskiemu, Dariuszowi Ligenzie, Michałowi Relidze, Robertowi Cendrowskiemu, Adamowi Sągajło, Pawłowi Kożuchowskiemu i wielu innym osobom z naszej parafii i spoza parafii, którzy czynnie włączyli się w organizacje pielgrzymki. Jestem bardzo wdzięczny za postoje półgodzinne z przygotowaniem ciepłej herbaty min. naszym parafianom z ul. Życzliwej i przy naszej kaplicy. Bóg zapłać.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu, grupie osób za posprzątanie kaplicy, wspólnotom różańcowym, bielankom, ministrantom, lektorom, panom od baldachimu, osobom, które przygotowały agapę, za upieczenie ciast i różnych smakołyków, za przygotowanie, loterii fantowej.
  4. Zapraszamy codziennie dzieci i dorosłych na różaniec godz. 17.30, po nabożeństwie dzieci otrzymują naklejki, dla najlepszych na zakończenie października będą nagrody, w niedzielę różaniec jest o godz. 18.30.
  5. Jutro przed Mszą Świętą będziemy modlić się w wypominkach za zmarłych. Osoby tzw, łącznicy zbierają ofiary w poszczególnych rejonach naszej parafii ofiary na kościół, po wakacjach wznawiamy systematycznie składki co miesiąc.
  6. W sobotę 13 października wspólnoty różańcowe zaproszone są na VI zjazd kół różańcowych do Bazyliki Serca Jezusowego na ul. Kawęczyńsk. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.30, uroczysta Msza Święta o godz. 13.00 pod przewodnictwem Ks. Bp Romualda Kamińskiego, zakończenie o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i wspólna agapą. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Przed Twe Ołtarze zanosim Błaganie Ojczyznę wolną Pobłogosław Panie”. 7. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej z naszej kaplicy po raz 4 wyruszymy na nasze wały by uczestniczyć w modlitwie różańcowej fatimskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
  7. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 1000zł, ul. Myśliborskiej 64D – 70zł, Leszczynowej 460zł, Szczupaczej 11 – 120zł, Myśliborskiej 24, 24A, 26 i 26A – 1120zł, Konwaliowa, Zarzecze, Zabłocka – 400zł, Kasztanowa – 380zł, Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Od tygodnia zapisujemy nową grupę kandydatów do sakramentu bierzmowania. Prosimy, żeby młodzież klas VIII i III klasy gimnazjalnej.
  9. W przyszłą niedzielę przeprowadzona jest zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa.
  10. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: Różaniec: z Maryją do Chrystusa – o cechach kultu maryjnego i modlitwy różańcowej w Medjugorie – opowiada abp Henryk Hoser, Na czym polega problem prawosławie na Ukrainie i jakie mogą być skutki jego odłączenia się od Moskwy? Czy nasz zachodni, dostatni świat, ma szansę przetrwać?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97