Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś ks. proboszcz jest w par. św. Wincentego a Paulo w Warszawie. Od dzisiejszej niedzieli wprowadza o godz. 17.00 Mszę Świętą formacyjną dla dzieci komunijnych w drugą i trzecią niedzielę miesiąca, w czwartą dla dzieci klas IV, które przygotowują się do rocznicy Komunii Świętej, a w pierwszą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci rodzinnych kół różańcowych.
 2. Zakończyliśmy prace przy dostawianiu nowej części kaplicy. Jestem bardzo wdzięczny ekipie stolarzy, elektryków, która podjęła się tej pracy, co umożliwia nam lepsze przeżycie na Mszy Świętej. Przez dwie kolejne niedziele taca będzie przeznaczona na spłacenie rachunku pracownikom. Za ofiary złożone już dziś z serca dziękuję.
 3. W poniedziałek 18 września Święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy na godz. 18.00 na uroczystą Mszę Świętą z indywidulanym błogosławieństwem dzieci i młodzieży.
 4. Trwa nowenna pompejańska – w dzień zwykły zapraszamy na 16.45, w niedziele i święta o godz. 7.00. Nowenna będzie kończona po porannej Mszy Świętej.
 5. We wtorek 19 września na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, po Mszy Świętej będzie próba generalna. Proszę również świadków o obecność i punktualność.
 6. W środę 20 września od godz. 17.30 spowiedź dla kandydatów i świadków przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Prosimy również, żeby uczestniczyć we Mszy Świętej i przyjąć Pana Jezusa.
 7. W czwartek 21 września patronalne Święto Św. Mateusza, w tym dniu są imieniny p. Mateusza organisty; składamy już dziś najserdeczniejsze życzenia, wiele łask od Matki Bożej Pompejańskiej.
 8. Na godz.17.30 w czwartek zapraszamy do naszej kaplicy kandydatów i świadków bierzmowania. Wcześniej kandydatom będą rozdawane zaświadczenia. Prosimy o punktualność i zajęcie swoich wyznaczonych miejsc. W pierwszej części kaplicy będą zarezerwowane miejsca dla kandydatów i świadków w drugiej części zapraszamy parafian i gości. W czasie uroczystej Mszy Świętej sakramentu bierzmowania udzieli bp Marek Solarczyk.
 9. Bardzo dziękuję osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 670 zł. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom Bóg zapłać.
 10. W sobotę obchodzimy uroczystość Św. Ojca Pio, kapłana. W najbliższą niedzielę 24 września o godz. 17.00 Msza Św. patronalna św. Ojca Pio., po Eucharystii agapa w namiocie.
 11. Przypominam, że w dniach od 29 września do 1 października są organizowane rekolekcje dla zelatorów i członków żywego różańca, zjazd w Loretto koło Wyszkowa na godz. 13.00. Rekolekcje z całodziennym wyżywieniem i noclegiem rozpoczynają się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, kończą się uroczysta Mszą Świętą o godz. 12.30 w niedzielę 1 października. Zapisy u zelatorów.
 12. Pragniemy zadbać o upiększenie liturgii niedzielnej oraz święta, by jeszcze żarliwiej chwalić Pana Boga śpiewem. Dlatego chcemy powołać w parafii do istnienia scholę, chór dla starszej młodzieży o dorosłych. Zapisy po Mszy Św. u p. Mateusza organisty.
 13. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Po co nam katolickie media, Jak Polska wykorzystuje fundusze europejskie, Co powiedział papież podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Ameryki Łacińskiej?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97