Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w par. Matki Bożej Pięknej Miłości, a ks. Mariusz w par. św. Jana Pawła II w Radzyminie, pamiętajmy w modlitwie o ofiarodawcach i darczyńcach naszej Świątyni. Dziękuje wszystkim grupom za czuwanie w tygodniowym Jerychu Różańcowym, za prowadzenie modlitwy i wytrwanie w wyznaczonych dyżurach, niech Maryja wszystkich prowadzi. Dziękuje za porządkowaniu podziemi p. Franciszkowi, Danielowi, Jarkowi i Adamowi.
 2. Jutro po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejną drogę różańcową, po przyjściu odśpiewamy Apel Jasnogórski.
 3. We wtorek Święto Świętego Krzyża, w środę 15 września wspominamy Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w tym dniu na Mszy Świętej wieczornej będziemy się modlić za rodziny które przyjmowały Obraz Matki Bożej Pompejańskiej, po komunii zawierzymy Maryi wszystkie rodziny, a po Eucharystii odprowadzimy Obraz Matki Bożej na kolejne Osiedle Modlińska 73, zapraszamy delegację z tego osiedla do przywitania przy pierwszym bloku.
 4. W sobotę wspominamy w liturgii św. Stanisława Kostkę w tym dniu Msza Święta o godz. 18.00 patronalna kółka rodzinnego i zawierzenie rodzin modlących się w tej wspólnocie, rano o 9.00 ministranci, lektorzy, bielanki i scholka z naszej parafii wyjeżdżają do naszego Seminarium na diecezjalny zjazd służby liturgicznej.
 5. Zakończyliśmy szczęśliwie budowę naszej świątyni w surowym stanie: chciałbym dzisiaj podsumować prace od 10 marca – rozpoczęliśmy budowę ścian 11 metrowych, i podwójnego głównego stropu, zakończona ścianką kolankową ze oknem świetlikowym nad prezbiterium, prace nasze zakończyliśmy w piątek 10 września z rozebraniem dźwigu i transportem ostatnim szalunków.
 6. – za transport stali na ściany i podwójny strop zapłaciliśmy – 257 300zl., za transport betonu – 122 400zł- Halfeny termiczne do łączenia ścian – 17 240zł., – montaż dźwigu, wynajem z pracą operatora – 92 650zł.
 7. – Rusztowanie na zewnątrz i we wnętrz Kościoła, szalunki, stemple, płyty stropowe na strop główny razem z transportem przywiezienia i odwiezienia – 170 100zł., dodatkowe materiały budowlane 19 900zł., i robocizna 320.000zł., razem zapłaciliśmy za III etap budowy 1 004.090zl., mamy jeszcze trochę długu do spłacenia za stal, ale stopniowo z miesiąca na miesiąc regulujemy te opłaty, są to olbrzymie koszty, materiały bardzo mocno poszły w górę kolosalnie, w niektórych przypadkach 100% a nawet i więcej. I tak dzięki waszej pomocy, naszych miesięcznych zbiórek i parafii wspomagających oraz ofiar przesyłanych na nasze konto uważam że w czasie tak niełatwym pandemii, ten Kościół wyrosnął w ciągu dwóch lat dzięki naszej modlitwie i zaangażowaniu. Serdecznie wszystkim dziękuje za wielką pomoc. Matka Boża prowadzi to dzieło budowy jestem o tym przekonany i wierze mocną że Ona czuwa i trzyma pieczę nad nami.
 8. Podsumowując te wszystkie trzy etapy budowy na dzień dzisiejszy wydaliśmy od początku: 3 141 190zł.,
 9. Maryi pragnę podziękować za wszystkich zaangażowanych w to dzieło budowy, naszym kapłanom ks. Przemkowi który dzielnie jeździ od wielu lat i wspiera naszą parafię i ks. Mariuszowi które też podjął chęć jeżdżenia do parafii z posługą, Bogu niech będą dzięki za każdego kto wspiera to wielkie dzieło budowy naszej świątyni. Po uroczystościach poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego dalej będziemy moi drodzy kontynuować to dzieło budowy już wewnątrz świątyni, musimy zbierać ofiary na dalsze prace które nas czekają w pierwszej kolejności plebania i ścianki działowe różnych pomieszczeń, i podziemia naszej świątyni salki z ściankami magazynów i toalet, na wszystkich poziomach będą te prace wykonywane, czeka nas w dalszej kolejności poważna praca przy montażu i wstawianiu okien, które z materiałami i robocizną nie są takie tanie, bo trzeba zebrać ponad 500 tysięcy, a jeszcze czeka nas podłączenie instalacji świetlnej to też nie łatwa praca, rozmowy są już prowadzone i ustalane szczegółowy.  
 10. Kochani te prace też musimy podzielić na etapy nie da się wszystko na raz zrobić bo nie mamy tyle finansów, stopniowo pomału będziemy wszystko wykonywać, zawsze powtarzam z pomocą i wsparciem waszym i parafii wspomagającym. Cieszmy się i dziękujmy Bogu za to że mamy kościół w surowym stanie, a na pewno dalej Maryja nam pomoże wyposażyć i co daj Boże wejść stosownym czasie by sprawować Eucharystię i nabożeństwa. Ja też kochani czekam cierpliwie, potrzeba jeszcze cierpliwości i spokoju ducha.
 11. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 10410zł. Bóg wielki zapłać. W Za tydzień po 20 września łącznicy będą zbierać ofiary na budowę kościoła w poszczególnych Osiedlach naszej parafii.
 12. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Czym dla Kościoła w Polsce jest beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, Ostatnie chwile życia kard. Stefana Wyszyńskiego w osobistych zapiskach przywołuje jego współpracowniczka, obecnie związana z Instytutem Prymasowskim – Krystyna Szajer. Przeżywamy dzisiaj beatyfikacje kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej za ich wstawiennictwem zanieśmy nasze intencje. Zdrowaś Maryjo…

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97