Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

 1. Są prowadzone prace w przedłużeniu naszej kaplicy. Daje nam to funkcjonalność w przeżywaniu nabożeństw. Wszelkie prace będą kontynuowane jeszcze w przyszłym tygodniu.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 od Mszy Świętej rozpoczynamy pierwsze spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych, na którym poświęcimy tornistry, rozdamy uroczyście indeksy formacyjne i różańce na miesiąc październik.
 3. W czwartek o godz. 16.30 rozpoczęliśmy nowennę pompejańską. W niedziele i święta będzie ona rozpoczynać się o godz. 7.00, a trzecia część będzie odmawiana po Mszy Świętej o godz. 9.00. Zachęcam do włączenia się w tę modlitwę. Jest również wywieszony baner z nowenną pompejańską, który oznajmia, że ta modlitwa rozpoczęła się w naszej parafii. Można dołączyć w trakcie i modlić się w swojej intencji.
 4. W poniedziałek po Mszy Świętej pierwsza próba młodzieży przed bierzmowaniem.
 5. We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 6. W czwartek 14 września przeżywamy Święto kościelne Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 18.00, po Eucharystii będzie drugie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 7. W piątek wspomnienie Najświętszej Panny Bolesnej.
 8. Bardzo dziękuje osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 350 zł, z ul. Przaśnej domy jednorodzinne – 520zł, Myśliborskiej domy jednorodzinne – 420 zł, Konwaliowej – 160zł. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom Bóg zapłać.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 zapraszam ministrantów na zbiórkę.
 10. W dniach od 29 września do 1 października zachęcamy do zapisywania się na rekolekcje dla zelatorów i członków żywego różańca. Zjazd w Loretto koło Wyszkowa na godz. 13.00. Rekolekcje z całodziennym wyżywieniem i noclegiem rozpoczynają się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, kończą się uroczysta Mszą Świętą o godz. 12.30 w niedzielę 1 października. Warto skorzystać z tego czasu łaski.
 11. Pragniemy zadbać o upiększenie liturgii niedzielnej oraz świąt, by jeszcze żarliwiej chwalić Pana Boga śpiewem. Dlatego chcemy powołać w parafii scholę, chór dla starszej młodzieży oraz dorosłych. Spotkania będą odbywać się prawdopodobnie co tydzień w sobotę lub w niedzielę i będą trwały ok. 1,5 godziny. Będzie je prowadzić p. Mateusz nasz organista. Zapraszamy wszystkich chętnych, choć trochę śpiewających, a wiemy, że takich osób jest u nas sporo. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już za tydzień w niedzielę o godz. 10.30 w kaplicy w namiocie.
 12. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Dlaczego mamy moralny obowiązek popierać ochronę życia od poczęcia? Historia prostego człowieka Ignacego Trendy, który jest kandydatem na ołtarze, bo za cenę życia omówił Niemcom podpalenia krzyża, Dlaczego Prymas Tysiąclecia mówił o oddaniu się w niewolę Matce Bożej, a św. Jan Paweł II o zawierzeniu.
 13. Można nabyć książkę o sanktuariach maryjnych, Miejsca Świętych Wydarzeń, koszt 30 zł, ofiary przeznaczone są na Kościół.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97