Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła

 1. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w przygotowaniach przyjęcia w naszej parafii w ubiegłą niedzielę ks. Nuncjusza Apostolskiego Polski ks. abp Salwatore Peniczchio, abp. Tommasa Caputa z Pompei i naszego abp Henryka Hosera pasterza naszej diecezji. Otrzymaliśmy od ks. abp Tommaso replikę Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej, który będzie przeznaczony do nowej Świątyni. Uroczyście poświęcony został Obraz Bł. Bartola Longo w bocznym ołtarzu, który w naszej parafii będzie czczony jako patron. Odczuwaliśmy wszyscy miłą atmosferę. Parafianom, którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu bardzo dziękuję.
 2. Dziękuję osobom, które pomagały przy stawianiu nowej konstrukcji większego namiotu, który łączy w całość naszą kaplicę. Trzeba było nawieść dość dużo ziemi żeby wyrównać poziom i połączyć w całość. Wszystkim osobom dziękuję za zaangażowanie i za pomoc.
 3. Jutro o godz. 8.00 będzie specjalna Msza Święta na rozpoczęcie roku, z błogosławieństwem dzieci i młodzieży. Takie msze są również praktykowane w innych parafiach i my w naszej wspólnocie chcemy wprowadzić taką Mszę. Zachęcam byśmy razem rozpoczęli ten nowy rok szkolny i katechetyczny z Bogiem. O godz. 17.30 różaniec połączony z wypominkami, a o godz. 18.00 zapraszam na Mszę Świętą rodziców i dzieci, które nie będą mogły uczestniczyć rano. Będzie to również Msza w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i z błogosławieństwem indywidualnym dzieci.
 4. We wtorek 5 września o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta w intencji kółka stanowego Św. Matki Teresy z Kalkuty. Zapraszam wspólnotę różańcową na Eucharystię. Po komunii będzie zawierzenie kółka patronce i Matce Bożej Pompejańskiej. Po Mszy Świętej będzie agapa dla całej wspólnoty w namiocie koło kaplicy.
 5. Bardzo dziękuję osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 300 zł, w ramach nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej z ul. Modlińskiej i Zakątnej 1800zł. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom Bóg zapłać.
 6. Organizowana jest pielgrzymka z par. Pięknej Miłości do Włoch w dniach od 5 – 14 października, kto by był zainteresowany może się zgłosić, są wolne miejsca.
 7. W czwartek 7 września, w wigilię Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, o godz. 16.30 rozpoczynamy pierwszą Nowennę Pompejańską w naszej parafii. Zachęcamy do uczestnictwa. O godz. 18.00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. 
 8. W piątek 8 września Święto kościelne Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Msze Świętą uroczystą o godz. 18.00 w czasie, której będziemy święcić wiązanki z ziarna siewnego i nasion. Moi drodzy, pamiętajmy, że jest to święto i powinniśmy być na Mszy Świętej. Będziemy dziękować za dary ofiarne i zbiory rolników.
 9. W sobotę o godz. 10.00 zapraszam ministrantów na pierwszą zbiórkę powakacyjną. Będziemy omawiać program na najbliższe dni liturgiczne. Mamy wiele przygotowań do sakramentu bierzmowania 21 września. Przygotowujemy się także do odpustu parafialnego 8 października w czasie, którego będą wprowadzone uroczyście relikwie Bł. Bartola Longo.
 10. Moi drodzy w naszej wspólnocie parafialnej pojawiły się nowe osoby, które będą mi pomagać na różnych przestrzeniach w organizacji. Pragnę przywitać ks. Łukasza Rybińskiego – kapelana węzienictwa, który w wakacje już kilka razy mnie zastępował. Będzie nam pomagał w niedziele i święta. Poprosiłem ks. Łukasza, żeby miał pieczę nad dziećmi komunijnymi. Mamy w szkole na Leszczynowej nową katechetkę p. Elizę Pawlak, która będzie przygotowywała dzieci do komunii świętej na katechezie, będzie również na Mszach Świętych w niedzielę. Pragnę przywitać nowego kościelnego – pana Jarosława Kopcia, serdecznie go witamy w naszej wspólnocie. Pan Robert będzie tylko w czwartki. W szkole na ul. Płużnieckiej będzie uczył ks. Eryk werbista z par. św. Jadwigi, brakuje nam katechetów cieszę się że podjął tą pracę w tej szkole.
 11. Od października chcemy wprowadzić w niedzielę o godz. 17.00 nową Msze Święta formacyjną. W pierwszą niedzielę będzie to Msza dla kół rodzinnych i domowego kościoła, druga niedziela będzie przeznaczona dla dzieci komunijnych klasy III A i B, które będą przygotowane do komunii na 19 maja, trzecia niedziela będzie przeznaczona dla dzieci klas C i D, które będą przygotowane do komunii na 26 maja, czwarta niedziela formacyjna będzie przeznaczona dla dzieci rocznicowych, które będą przygotowywane na rocznice 2 czerwca.
 12. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy – warto przeczytać: O swoje misji w Medjugorie oraz o peregrynacji Obrazu Matki Bożej mówi abp Henryk Hoser, Szał oszpeconych ciał –Jakie zagrożenia niesie ze sobą posiadanie tatuaży i co one mówią o człowieku? Kto naprawdę straci, a kto zyska na reformie oświaty?
 13. Do nabycia jest również książka o sanktuariach maryjnych, Miejsca Świętych Wydarzeń, koszt 30 zł, ta cegiełka będzie rozprowadzana w parafiach, w których będziemy głosić Słowo Boże. Zachęcamy do nabycia.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97