Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela zwykła

  1. Od dzisiaj wznawiamy Msze Świętą o godz. 12.30. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc wrzesień, o Boże błogosławieństwo dla rodzin z naszej parafii i potrzebne łaski dla wykonawców budowy naszej świątyni. Dzisiaj ks. Przemek, głosi słowo Boże i zbiera ofiary na kościół w par. Matki Bożej Pięknej Miłości, a ks. proboszcz w Porębie w swoich rodzinnych stronach. Polecajmy w modlitwie parafie i ofiarodawców którzy nas wspierają w modlitwie i finansowo.
  2. Jutro zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców na msze świętą o godz. 8.00, by rozpocząć  nowy rok szkolny i katechetyczny z Bogiem. Warto rozpocząć ten rok od Mszy Świętej i już dziś wszystkich zapraszamy.
  3. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne miejsca i na ten rok. Od wtorku codziennie wprowadzamy Msze Święte o godz. 7.00 rano, od tego dnia będzie poranna i wieczorna Msza Święta o godz. 18.00. Kancelaria od poniedziałku do piątku będzie czynna od 17.00 do 18.00. Proszę w tych godzinach załatwiać sprawy, w sobotę kancelaria nieczynna.
  4. Dziękuję ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 1100zł., ul. Konwaliowa 200zł., w ramach peregrynacji Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej z ul. Przaśnej i Płużnickiej 1130zł serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary na tace w kolejne niedziele, które są przeznaczone  na spłacenie dotychczasowych prac przy kaplicy.
  5. Od 5 do 12 września będzie trwało w  naszej parafii modlitewne Jerycho Różańcowe. Już kochani duchowo się przygotujmy, zaproszeni są wszyscy do udziału w czuwaniu i modlitwie. Plan jest wywieszony w tablicy informacyjnej i jest na naszej stronie internetowej. Poszczególne godziny będą obstawiały grupy parafialne. Rozpoczęcie uroczystą Mszą Świętą 5 września o godz. 18.00, w dniu będzie krótka modlitwa o uzdrowienie duchowe z błogosławieństwem. Każdego dnia codziennie będzie o 21.00 Apel Jasnogórskim z wyczytywanymi intencjami oraz Msza Święta w waszych intencjach. O godz. 7.00 Msza Święta w intencji zaangażowanych w Jerycho, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z rozważaniami, o godz. 18.00 Msza Święta wieczorna, na  godz. 3.00 zapraszamy na drogę krzyżową. Kochani zagospodarujmy ten czas dla Jezusa, każdy otrzyma umocnienie i łaski. Zachęcamy do adoracji.  Jerycho zakończymy uroczystą Mszą Święta 12 września w czwartek o godz. 18.00.
  6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 będziemy nawiedzać chorych z naszych parafii. Prosimy po Mszach Świętych zgłosić osoby chore, do których co miesiąc będziemy się udawać z posługą. Od 17.00 zapraszamy na spowiedź, warto rozpocząć 9 piątków miesiąca, zachęcamy dzieci, ale także dorosłych. O godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. W sobotę wieczernik pompejański będzie w ramach Jerycha.
  7. W najbliższą niedzielę o godz. 19.00 Msza Święta dziękczynna za czas nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej w intencji rodzin z ul. Przaśnej i Płużnickiej, po komunii delegacja zawierzy rodziny, a po Mszy odprowadzimy uroczyście do kolejnych bloków na Osiedle Myśliborska 62 i 64, prosimy rodziny z tych bloków by przywitały Maryję przy pierwszym bloku, zapraszamy wszystkich na odprowadzenie.
  8. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę, oraz grupę bielanek i scholkę parafialną, wznawiamy powakacyjny nasz czynny udział w liturgii na niedzielnych mszach świętych. W przyszłą niedzielę 8 września zapraszamy wszystkie dzieci z tornistrami, na godz. 11.00 będzie poświęcenie przyborów szkolnych. W tym dniu rozdamy dzieciom III klas książeczki do przygotowań I komunii świętej, klasy III AB będzie miała 16 maja w sobotę o godz. 10.00, a klasa III C i z innych szkół 23 maja w sobotę o godz. 10.00,
  9. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: O mieście, w którym faktycznie zaczęła się wojna, Największa przygoda życia akcja „Polska pod Krzyżem”, Szkoła bez LGTB+ – kto i jak chce edukować seksualnie polskie dzieci?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97