Ogłoszenia duszpasterskie  – XX  Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii św. Izydora w Markach, powierzajmy w modlitwie ofiarodawców naszej budującej się Świątyni.
  2. Jutro przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP, głównej patronki naszej diecezji, w tym dniu mija 102 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920r., w czasie Mszy Świętej po komunii odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów. Jutro grafik Mszy Świętych niedzielny.
  3. We wtorek 16 sierpnia z Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku wyrusza na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Ruchu Pomocników Matki Kościoła. W tym roku pragniemy z ks. Mariuszem pielgrzymować w intencji zaplanowanych prac wewnątrz naszej Świątyni, zapraszamy również parafian do drogi pątniczej, wchodzimy na Jasną Górę w godzinach porannych 25 sierpnia w czwartek, dziękczynna Msza Święta będzie na wałach o godz. 11.00.
  4. W środę wspominamy w liturgii św. Jacka, prezbitera, jest to również dzień imienin bp Jacka Grzybowskiego, powierzajmy Jego posługę w naszej diecezji naszej modlitwie.
  5. W sobotę wspominamy w liturgii św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  6. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3500zl., w ramach nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej na Osiedlu Ku Rzece rodziny przekazały na dalsze prace 1900zl., rodzina z ul. Myśliborskiej przekazała 400zł., serdeczne Bóg zapłać.
  7. W dniach od 19 do 26 września organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Fatimy, szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
  8. Rodziny które chcą ochrzcić swoje dzieci we wrześniu prosimy żeby przyniosły do kancelarii skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
  9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak rozumieć Wniebowzięcie Matki Bożej i jakie ma ono dla nas znaczenie? Cud który zatrzymał Rosję, prawdę o stosunku świata do wojny polsko rosyjskiej 1920r., i o działaniu Bożej Opatrzności odsłania dr Adam Buława, historyk wojskowości.
  10. Rodzinom, które w tym tygodniu zaplanowany wyjazd na wakacje i odpoczynek życzymy udanego i spokojnego urlopu.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97