Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. proboszcz jest w par. Chrystusa Króla w Ostrowi Mazowieckiej. Polecajmy tę parafię wspomagającą w naszej modlitwie.
 2. We wtorek przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli podczas Powstania.
 3. Do wtorku trwa nowenna do Św. Michała Archanioła. Zachęcamy do uczestnictwa o godz. 17.00. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo będzie odprawione przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00 połączone z modlitwą różańcową, zapraszamy serdecznie.
 4. W środę 2 sierpnia o godz. 17.00 witamy w naszej parafii Figurę Św. Michała Archanioła z Gargano. W oczekiwaniu będziemy rozważali tajemnice różańcowe, o godz. 17.30 uroczysta procesja wokół Kaplicy. Zapraszamy panów, którzy noszą baldachim, żeby przyszli na przywitanie i przenieśli uroczyście Figurę św. Michała do naszej Kaplicy. Uroczysta Msza Święta będzie o godz. 18.00, po niej czuwanie modlitewne do godz. 22.00. Jeżeli będzie grupa, która pragnęłaby czuwać przez całą noc proszę zgłosić taką chęć wcześniej.
 5. W czwartek 3 sierpnia całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 6.00 rano prywatną modlitwą, o godz. 7.00 Msza Święta, dla tych którzy nie mogą wieczorem uczestniczyć w pożegnaniu. Od 8.00 do 10.00 czuwanie modlitewne, o godz. 10.00 – Msza Święta dla chorych, o godz. 12.00 Anioł Pański połączony z różańcem, od 13.00 do 15.00 czuwanie modlitewne, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spotkanie dla dzieci i młodzieży, później odbędzie się nabożeństwo z modlitewne, o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp Kazimierza Romaniuka, która zakończy nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie. Poświęćmy swój czas by modlić się o Boże dary dla całej naszej parafii i wszystkich rodzin.
 6. Bardzo dziękuje osobom, które zbierały w tym tygodniu ofiary na kościół: osoby, które wpłaciły na konto – 300 zł, z ul. Konwaliowej – 140 zł, Przaśnej 18 – 90 zł. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom bardzo dziękuję.
 7. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, patrona proboszczów, spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00.
 8. W sobotę o godz. 17.30 modlitwą różańcową rozpoczynamy wieczernik pompejański, o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Eucharystii procesja z Obrazem MB Pompejańskiej wokół kaplicy i czuwanie modlitewne do godz. 21.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.
 9. W niedzielę przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 8.00 Msza Święta w intencji mieszkańców z ulicy Myśliborskiej i Zabłockiej, którzy przyjmowali Obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Po komunii będzie zawierzenie rodzin Maryi, po zakończonej Eucharystii Obraz zostanie uroczyście odprowadzony i przywitany przez mieszkańców ul. Modlińskiej i Zakątnej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców z tych ulic do uczestnictwa we Mszy Świętej.
 10. W pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00 różaniec, o godz. 9.30 Msza Święta w intencji wszystkich członków wspólnot różańcowych z naszej parafii, po Mszy krótka adoracja i procesja wokół kaplicy. Prosimy osoby odpowiedzialne za feletrony, różaniec, chorągwie i baldachim, by przyszły wcześniej przygotować procesję. Intencja dla kół różańcowych o owoce peregrynacji św. Michała Archanioła w naszej parafii.
 11. Bardzo dziękuję panu Jurkowi z ul. Zabłockiej o zadbanie i przeniesienie z pracownikami nowego Osiedla z ul. Myśliborskiej 1 Kapliczki Matki Bożej w bezpieczne miejsce blisko ul. Konwaliowej. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej Kapliczka została w nowym miejscu poświęcona, będzie również w niedługim czasie odnowiona. Bóg zapłać za ten trud i podjęte prace.
 12. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Dlaczego w tym roku warto pójść z pielgrzymką na Jasną Górę, Ważą się losy nie tylko reformy wymiaru sprawiedliwości, ale także losy polskiej demokracji i samej Polski, Czy uda się nam umożliwić powrót do 10 tys. Polaków z Kazachstanu?
 13. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Stanisława Kącka l.87 z ul. Laurowej 21 powierzajmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97