Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii św. Trójcy w Kobyłce, pamiętajmy o ofiarodawcach i parafiach które pomagają nam w budowie naszej świątyni.
  2. Przypominamy intencje dla kół różańcowych na miesiąc lipiec o szczęśliwy wypoczynek dla dzieci i młodzieży oraz o pomyślne zakończenie prac przy stropie głównym naszej świątyni.
  3. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy.
  4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek wspominamy św. Jana z Dukli, prezbitera.
  5. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto –.3200zł, rodzina bezimienna 500zł., rodziny w ramach nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej z ul. Przaśnej 16 i 18 – 500zl., Serdeczne Bóg zapłać. Prace przy budowie naszej świątyni są kontynuowane: w ubiegłym tygodniu zakończyliśmy prace przy ściankach stropowych podwieszanego stropu, które będą łączyć główny strop, w  czwartek został przywieziony ostatni transport stali, 16 i pół ton, do zapłacenia za ostatni transport stali mamy 85 000zł., to jest kolosalna suma, materiały budowalne ciągle idą w górę, przygotowujemy się po niedzieli do szalunku głównego stropu, który jest najtrudniejszy i pracochłonny do wykonania.
  6. Prośmy w modlitwie Maryję o dobrą spokojną pogodę i wykonanie bezpieczne tych zaplanowanych na wakacje prac, zachęcam parafian żeby podjąć jak kto może dobrowolnie w tej intencji post lub dodatkową przed siebie modlitwę, czy też ofiarować w tej intencji dobry uczynek. Zbiórki na kościół na czas wakacji w poszczególnych osiedla są zawieszone, we wrześniu po 20 już tradycyjnie ponawiamy zbieranie ofiar na dalsze inwestycje.
  7. Przypominamy że czas letni – wakacyjny Msza Święta o godz. 12.30 jest zawieszona, od września wrócimy do stałego grafiku.
  8. Rodzice którzy by chcieli ochrzcić swoje dzieci w miesiącu wakacyjnym w lipcu i sierpniu prosimy żeby przynieśli do kancelarii skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych, przypominamy że kancelaria czynna oprócz sobót od godz. 17.00.
  9. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Czego moglibyśmy się nauczyć od Węgrów? Czy w Polsce uda się przywrócić naturalną zastępowość pokoleń, Aborcja prawem człowieka? Parlamenty nie uchwalają praw człowieka. Jednak, jak widać, mogą pozorować takie działania.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97