Ogłoszenia duszpasterskie –XII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii Królowej Polski w Wołominie, pamiętajmy o naszych ofiarodawcach, którzy wspierają nasze dalsze prace. Dzisiaj przypada 19 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji bp Romualda Kamińskiego, powierzajmy jego posługę naszej modlitwie.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszki na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci którzy wyjeżdżają jutro tygodniowy wypoczynek do Rymanowa Zdrój, zbiórka jutro o godz. 7.30 na Mszy Świętej, którą sprawujemy w intencjach wszystkich uczestników i opiekunów tegorocznego turnusu, po Eucharystii spakowanie walizek i wyjazd autokarem. Życzymy wszystkim dzieciom i młodzieży z naszej parafii spokojnego i dobrego wypoczynku na wakacjach.
  3. Jutro przeżywamy uroczystość św. Jana Chrzciciela zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. W środę 26 czerwca o godz. 18.00 Msza Święta patronalna kółka rodzinnego św. Josemarii Escrivy, prezbitera, po komunii zawierzymy całą wspólnotę, i odmówimy litanie do Bł Bartola Longo, po Mszy Świętej ucałowanie Relikwii.
  4. W sobotę 29 czerwca przeżywamy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w tym dniu o godz. 18.00 zapraszamy naszych parafian na uroczystą Msze Świętą, w czasie której nasz biskup Romuald Kamiński poświęci nasz Kościół i plebanię, wiemy doskonale że jest to czas wakacyjny, ci którzy pozostają na miejscu nie wyobrażamy żeby was w tym dniu zabrakło, jest do dla naszej wspólnoty podniosły moment z udziałem zaproszonych gości i kapłanów, którzy w dalszym ciągu wspierają nas nieustannie przy budowie naszej świątyni. Po Mszy Świętej będzie wspólna agapa, prosimy wszystkich o pomoc i zaangażowanie się w liturgię, i przyniesienie do południa w sobotę pokrojonych ciast, prosimy również nasze wspólnoty, asystę ministrantów, lektorów, i braci totus tuus o służbę przy ołtarzu, próba dla asysty liturgicznej w sobotę o godz. 9.00.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę Świętą prymicyjną ks. Mateusza Brana neoprezbitera, który w początkach naszej powstającej parafii był naszym organistą, po uroczystej Mszy Świętej udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. W przyszłą niedzielę odbędzie zbiórka do puszki dla chorej Natalii.
  6. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 6300zł, os. Myśliborska 72 i Płużnicka 2 – 540zł., ul. Myśliborska 18, Laurowa 37, Szczupacza 11b – 260zl., ul. Płużnicka – 300zł., os. Ku Rzece 270zl., os. Wojskowe 280zł., os. Modlińska 125 i 129 – 220zł., ul. Życzliwa i Obrazkowa – 470zł., os. Trakt Nadwiślański 4,4AiB – 700zl., ul. Myśliborska 42 – 100zł., ofiara od nowożeńców z Siedlec – 3100zl., osoba bezimienna przekazała 25 000zł., prace cały czas trwają, w ubiegłym tygodniu wykonaliśmy prace kosztowne przy zalaniu posadzki w dolnym kościele i pomieszczeniach gospodarczych, za materiały i robociznę zapłaciliśmy razem 71 000zł., zamówione zostały litery na murek z napisem parafia Matki Bożej Pompejańskiej, zapłaciliśmy 4000zł, będą w przyszłym tygodniu, na materiały z drewna na siedliska na chór w której będą umieszczone kraty wentylacyjne, zapłaciliśmy 3000zł, za materiały na aneks kuchenny zapłaciliśmy 15000zl., odmalowaliśmy część ławek w kościele, zamontowaliśmy ogrodzenie siatkowe przy ulicy Piechockiej. We wtorek na specjalnym wypożyczonym wysięgniku będziemy myć okna na zewnątrz i wewnątrz świątyni.
  7. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Zapewnienie jedzenia i dachu nad głową to za mało. O roli taty mówi Dariusz Cupiał, Nie samym chlebem karmi ojciec. Czemu służą wyprawy ojców z dziećmi? Jak biskupi podchodzą pomysłów zmian w organizacji lekcji religii czy zwiększenia liczby niedziel handlowych mówi rzecznik KEP o. Leszek Gęsiak.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97