Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła

  1. Bardzo dziękuję dzieciom komunijnym, rodzicom i p. Elizie katechetce za opiekę i wielką życzliwość w pielgrzymce dziękczynnej do Niepokalanowa. Bóg zapłać.
  2. Jutro o 17.30 wypominki za zmarłych połączone z nabożeństwem czerwcowym. Wspominamy w tym dniu św. Barnabę apostoła.
  3. We wtorek 12 czerwca na Mszę Świętą zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, po Eucharystii proszę pozostać na spotkanie w kaplicy i przynieść metrykę chrztu. Spotkanie jest obowiązkowe i ważne.
  4. W środę 13 czerwca wspominamy w liturgii św. Antoniego. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień modlitw o świętość kapłanów. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią akt wynagrodzenia O Jezu Najsłodszy… O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta prymicyjna ks. Grzegorz Czernek, po Mszy udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa, w tym dniu z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.
  6. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 800zł zł, ul. Szczupaczej 11 – 170zł, Portowa 9 – 150zł, osoby bezimienne 400zł,  Bóg zapłać.
  7. w sobotę 23 czerwca organizujemy piknik parafialny połączony ze zjazdem dzieci i rodziców modlących się na różańcu. Rozpocznie się przywitaniem gości o godz. 9.30. Będzie sporo atrakcji, ale liczę kochani na wasze pomysły i pomoc w organizacji. Robimy to szczególnie dla naszych ukochanych skarbów i wszystkich dzieci. Uroczysta Msza Święta o godz. 12.00 będzie pod przewodnictwem ks. bp Marka Solarczyka. {o Eucharystii będzie wspólna agapa i koncert naszego zespołu dziecięcego Bartololo. Pragnę, żebyście ten czas zarezerwowali, tworzymy wspólnotę, jest to dobry czas byśmy się spotkali w tej rodzinnej atmosferze. Liczę kochani na was, możecie od rana w tym dniu lub wcześniej przynieść coś słodkiego, smakołyki, ciasta, może coś dla dzieci zorganizujemy np., loterie fantową tak jak w ubiegłym roku można przynieść jakieś maskotki, drobne konkretne rzeczy dla naszych dzieci, bądźmy w tym dniu razem twórzmy miłą atmosferę rodzinną. Już dziś z  góry dziękuje za pomoc w organizacji.
  8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stefana Tuszyńskiego l.77 z ulicy Konwaliowej i Janina Sadowska l.95 z ul. Dorodnej 20, pomódlmy się za ich duszę,.Wieczny odpoczynek…
  9. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: Nawiedzenie i co dalej? Peregrynacja nie może pójść w zapomnienie, mówi bp Romuald Kamiński, Myślenie o emeryturze abp Hoser musi odłożyć na  później. Dlaczego to jemu papież Franciszek zlecił trudną i delikatną misję w Medjugoriu?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97