Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wielkie zaangażowanie w przygotowanie do uroczystości, za przygotowanie, sprzątanie i przystrojenie naszej kaplicy, za wielką życzliwość i okazaną troskę. Była to pierwsza komunia święta w naszej parafii, do której przystąpiło 28 dzieci. Za tę piękną współpracę pragnę serdecznie wszystkim podziękować. Dziękuję szczególnie pani katechetce Teresie za przygotowanie dzieci do komunii świętej oraz wszystkim którzy uczestniczyli w próbach: o. Przemkowi, p. Robertowi organiście, p. Robertowi kościelnemu i ministrantom.
 2. Dziś o godz. 9.30 Msza Święta rocznicowa dzieci. Od tej niedzieli dla dzieci komunijnych i rocznicowych rozpoczyna się Biały tydzień. Dzieci zapraszamy, żeby uczestniczyły w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 i Mszy Świętej o godz. 18.00 wraz ze swoimi rodzicami do piątku włącznie. Jutro będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, wtorek będzie mówić o misjach. Ofiary składane przez dzieci komunijne będą przeznaczone na Misje Święte.
 3. W środę dzieci komunijne i rodzice wyjeżdżają na pielgrzymkę dziękczynną do sanktuarium licheńskiego, wyjazd sprzed kaplicy o godz. 7.00 rano. Są jeszcze wolne miejsca zachęcam wszystkich do zapisywania się w zakrystii. Skorzystajmy z tego czasu i poświęćmy ten dzień dla Maryi. W piątek zakończy się Biały tydzień dla dzieci, w tym dniu rozdamy książeczki na pierwszy piątek miesiąca.
 4. Dzisiaj Obraz Matki Bożej odprowadzimy na ulicę Myśliborską 18 i 18A, osoby z tych bloków zachęcamy by się zapisywały na czas przyjęcia Obrazu w swoich rodzinach.
 5. W poniedziałek 22 maja majówka będzie odśpiewana na ul. Zarzecze o godz. 19.30.
 6. We wtorek 23 maja spotkamy się na rogu ulic Kasztanowej, Portowej, Myśliborskiej 44 przy placu zabaw o godz. 19.30
 7. W czwartek 25 maja zgromadzimy się o 19.30, przy nowym osiedlu na ulicy Myśliborskiej przy blokach 42, 62 i 64.
 • W piątek 26 maja w Dzień Matki spotkamy się przy nowym osiedlu Portowej 17 i ulicy Familijnej, o godz. 19.30
 1. W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu czerwcu. Na to spotkanie proszę przynieść skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
 2. W sobotę ministranci, bielanki i kółko różańcowe dziecięce Bł Karoliny są zaproszeni na zjazd wspólnot do seminarium w Tarchominie. Jest to moi drodzy okazja, by wspólnie się spotkać na agapie i na modlitwie. Wyjazd będzie o godz. 9.00, prosiłbym rodziców o opiekę i zorganizowanie samochodów. Na Tarchomin jest bardzo blisko i dobrze by było, żeby nasza parafia wspólnotę dzieci reprezentowała.
 3. Bardzo dziękuję osobom, które zbierały ofiary na kościół. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z Myśliborskiej i Portowej – 290 zł, Leszczynowej i Laurowej – 400 zł, Myśliborskiej 64D – 70 zł, Familijnej – 120 zł, Przaśnej 18 – 140 zł, ofiary w ramach przyjęcia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej z ul. Myśliborskiej 24A – 1750 zł, osoby które przelewem przesłały 1100 zł, – Bóg zapłać.
 4. Przy stoliku można nabyć statut żywego różańca i małe i duże obrazki Matki Bożej Pompejańskiej w ramach cegiełki.
 5. Zapisujemy w zakrystii na V zjazd ogólnopolski na Jasną Górę, który odbędzie się 3 czerwca w sobotę, zachęcam do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Koszt 60 zł.
 6. W czwartek 1 czerwca w Dzień Dziecka po Mszy Świętej wieczornej pragniemy zrobić piknik dla naszych dzieci. Zapraszam rodziców i osoby, które by chciały pomóc w przygotowaniach np. przynieść ciasto, napoje, pomysły są mile widziane np. chcemy zrobić loterie fantową, zaangażujmy się. Jest tak dużo dzieci w naszej parafii, młodzi rodzice może mają pomysły na ten dzień, rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00 z błogosławieństwem dzieci.
 7. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”,: Pielgrzym pokoju i nadziei, kanonizacja pastuszków, Fatima w Radzyminie, Co ślubują harcerze, Wileńska Golgota, Nie powinny się urodzić?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97