Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Wczoraj o godz. 10.00 przeżywaliśmy I Komunię Świętą, do której przystąpiło 28 dzieci. Dziękuję rodzicom, p. Elizie Katechetce, p. Małgosi,  kościelnym., wspólnocie Totus Tuus za wielka pomoc, sprzątanie, przygotowanie do uroczystości. Każdemu pragnę podziękować za poświęcony czas, za otwarte serce i życzliwość. Od dzisiaj do piątku włącznie razem z dziećmi uczestniczymy w białym tygodniu. W czwartek 30 maja o godz. 6.00 rano wyjeżdżamy w dziećmi komunijnymi i rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną  do Gietrzwałdu, zachęcam by jak największa grupa pojechała z naszej parafii. Kto jeszcze nie był w tym sanktuarium, a chciałby się zapisać zapraszam po Mszy Świętej do zakrystii koszt pielgrzymki 60 zł. Są jeszcze wolne miejsca do Częstochowy 1 czerwca, zbiórka wszystkich i wyjazd o 6 rano sprzed kaplicy, zapraszamy, powrót ok godz. 20.00.
 2. We poniedziałek po Mszy Świętej I próba dzieci rocznicowych ze szkoły z Płużnickiej. Pan katecheta Adam prosi o punktualność i zaprasza rodziców. 
 3. We wtorek 28 maja po Mszy Świętej I próba dla młodzieży przygotowującej się sakramentu bierzmowania. Osoby, które jeszcze niedoniosły metryki prosimy, żeby dostarczyły ją na spotkanie.
 4. W środę wspominamy w liturgii św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.
 5. W czwartek 30 maja po Mszy Świętej pan Adam katecheta zaprasza swoją grupę dzieci i rodziców na II próbę do Rocznicy.
 6. W piątek 31 maja Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe. W tym dniu kończy się biały tydzień dla dzieci komunijnych. Na Mszy Świętej dzieci otrzymają książeczki do obchodzenia dziewięć I piątków miesiąca.
 7. W sobotę 1 czerwca zapraszamy na godz. 18.00 na wieczernik pompejański, który zakończymy apelem Jasnogórskim. Przez cały czerwiec o godz. 17.30 będziemy uczestniczyć nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W pierwszą niedzielę miesiąca 2 czerwca o godz. 12.30 Msza Święta dla kół różańcowych z naszej parafii z procesją eucharystyczną wokół kaplicy. Prosimy o przygotowanie wcześniej feletronów,  baldachimu i chorągwi. Wspólnoty różańcowe zapraszam 15 minut wcześniej przed Mszą na krótkie spotkanie – intencja na miesiąc czerwiec w intencji młodzieży o potrzebne łaski która przyjmie 8 czerwca sakrament bierzmowania. Po  sumie spotkanie II do sakramentu bierzmowania ze świadkami.
 9. Dziękuję ofiarodawcom którzy przekazali na konto 1600zł, ul. Życzliwa 400zł., serdeczne Bóg zapłać
 10. Dzisiaj jest Dzień Matki – składamy wszystkim mamom najlepsze życzenia, zdrowia, pokoju ducha, radości i pociechy z dzieci, niech Matka Boże Pompejańska ogarnia was i wasze rodziny swoja opieką.
 11. W tygodniku Idziemy: O polskiej młodzieży i o ludziach, dla których słowa „Bóg, Honor i Ojczyzna”, nie są pustym frazesem, Co trzeba zmienić w polskiej szkole, jeśli naprawdę zależy nam na dobru uczniów? Co nowego w Medjugorie – jak to się stało, że papież Franciszek zezwolił na oficjalne pielgrzymki do Medjugorie – wyjaśnia abp Henryk Hoser SAC.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97