Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. Grzegorza Koca rekolekcjonistę i życzymy wielu łask Bożych w tym szczególnym czasie i posłudze głoszenia słowa Bożego. Przypominam, że nauki rekolekcyjne głoszone są do środy włącznie: dla dorosłych o godz. 7.00, 18.00 i 19.30, dla młodzieży gimnazjalnej o godz. 8.00, 9.00, 10.00, dla podstawówki o godz. 11.00, 12.00. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Kapłani będą spowiadać w czasie Mszy Świętej. Skorzystajmy z tego szczególnego czasu, dopasujmy sobie godziny przyjścia do Kaplicy. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się krótkie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  2. Jutro uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Przypada również 13 rocznica święceń biskupich Abp Henryka Hosera. Wieczorem o godz. 19.30 będziemy modlić się zawierzać kółko rodzinne pod patronatem św. Józefa.
  3. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla. W tym roku przejdziemy ulicą Myśliborską, Kasztanową, Portową i Piechocką wrócimy do Kaplicy. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa, bielanki zapraszam w uroczystych strojach, ministrantów, grypy parafialne, proszę przynieść ze sobą świece. Drogę Krzyżową będzie patrolowała policja.
  4. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 910zł zł. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy krzyżu. Bóg zapłać.
  5. W sobotę 24 marca o godz. 6.00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę jednodniową do Rostkowa – miejsca urodzin św. Stanisława Kostki i Obór sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Są jeszcze wolne miejsca, można się dopisać, prosimy o punktualność.
  6. Po każdej Mszy Świętej członkowie kół różańcowych rozprowadzają palmy i małe świece paschaliki na Wigilię Paschalną. Bardzo dziękuję kółkom różańcowym za posprzątanie naszej Kaplicy.
  7. Dzisiaj dzieci komunijne otrzymają modlitewniki. Prosimy, żeby dzieci z rodzicami wszystkich klas III przychodziły na Msze Św. niedzielną o godz. 17.00. W czasie tej Mszy Świętej będziemy systematycznie uczyć się pieśni komunijnych. Przypominam, że komunia św. dla III klas A i B odbędzie się 19 maja w sobotę o godz. 10.00, a dla Klas III C i D 26 maja w sobotę o godz. 10.00. Zapraszam rocznicowe dzieci, żeby przychodziły od przyszłej niedzieli na godz. 11.00, też w ramach przygotowań do uroczystej rocznicy, która odbędzie się w niedzielę 27 maja o godz.11.00. Zostały dwa miesiąca do przygotowań dlatego proszę o bardzo systematyczne uczestniczenie na Mszach Świętych.
  8. Na Niedzielę Palmową ogłaszamy dla dzieci konkurs na najpiękniejszą palmę. Jury będzie oceniać własnoręcznie robione palmy. Konkurs będzie rozstrzygnięty na Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.00 i wtedy będzie uroczysta procesja wokół Kaplicy i 17.00 dla dzieci komunijnych. Na innych Mszach poświęcenie palm będzie odbywać się procesją od głównych drzwi naszej Kaplicy. W przyszłą niedzielę przypada 26 rocznica erygowania naszej Diecezji.
  9. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: Na co mogą liczyć rodzice posyłając dzieci do szkół katolickich, Jakie niebezpieczeństwa mogą zaistnieć, gdy za współmałżonka wybieramy osobę niewierzącą wyjaśnia ks. Marek Kruszewski, Dlaczego w Kościele stosowane są kary suspensy, interdyktu czy ekskomuniki.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97