Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

 1. Dziękuję ks. Mariuszowi za przygotowanie dzieci ze szkoły Myśliborskiej do I komunii świętej, rodzicom za posprzątanie kościoła i kaplicy, za wielką życzliwość, otwartość i sprawną organizacje w przygotowaniach do uroczystej komunii, dziękuje p. Magdzie organistce za przygotowanie śpiewu, naszym braciom z Totus Tuus za trzymanie porządku na parkingu i przy kościele, panu Pawłowi i całej asyście liturgicznej za posługę przy ołtarzu.
 2. Bóg zapłać za dar ołtarza, przekazanie do zakrystii żyrandola, jak też ofiarę na dalsze prace budowlane w kościele, W środę w ramach białego tygodnia już tradycyjnie przyjedzie misjonarz który do dzieci powie o misjach świętych, ofiary od dzieci i wiernych będą przekazane na potrzeby misyjne.
 3. Dzieci dzisiaj rozpoczynają biały tydzień który trwa do piątku włącznie, zapraszamy dzieci i rodziców na godz. 17.30 na nabożeństwa majowe i Msze Święta o godz. 18.00. W piątek na zakończenie dzieci z ks. Mariuszem i opiekunami w ramach dziękczynienia wyjeżdżają autokarem do Niepokalanowa, zbiórka przed kaplicą 7.45. prosimy o punktualność. 
 4. Zapraszamy dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej na próbę chóru, zaproszeni są wszyscy którzy pragną wesprzeć swoim śpiewem nasz chór. Zachęcamy serdecznie do udziału i zaangażowania się w naszą wspólnocie.
 5. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w par. św. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej, pamiętajmy w modlitwie o ofiarodawcach naszej budującej się parafii. Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy na wspólna modlitwę przy kapliczce Matki Bożej na Myśliborskiej 82. W przyszłą 22 maja majówka odbędzie przy naszej kapliczce przy Krzyżu.
 6. Jutro przeżywamy uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 7. W środę wspominamy św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera, odśpiewamy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy Świętej III próba dzieci komunijnych z Płużnickiej.
 8. W czwartek po Mszy Świętej generalna próba dla dzieci z płużnickiej.
 9. W piątek 20 maja od godz. 16.00 spowiedź dzieci i rodziców komunijnych ze szkoły Płużnickiej.
 10. W sobotę 21 maja o godz. 10.00 I komunia Święta dzieci ze szkoły Płużnickiej, I komunie przyjmie 46 dzieci, prosimy o przyjście półgodziny wcześniej.
 11. W niedzielę 22 maja o godzinie 9.30 rozpocznie się Biały tydzień dla naszych dzieci komunijnych, do piątku włącznie. Dzieci przynoszą swoje świece od chrztu świętego.
 12. Dziękujemy ofiarodawcom i wszystkim darczyńcom którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4500zl.,  Serdeczne Bóg zapłać.
 13. Po 20 maja zbieramy w poszczególnych osiedlach i ulicach ofiary na budowę kościoła.
 14. Zapisujemy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 4 czerwca koszt 70zł., zapisy w zakrystii lub u zelatorów.
 15. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: W jaki sposób dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej mogą wesprzeć tereny misyjne? Czy lekcje religii w szkole wystarczą by przygotować dziecko do komunii świętej.
 16. Wszystkim solenizantom, którzy obchodzą swoje imieniny w przyszłym tygodniu życzymy wielu łask Bożych i Bożego Błogosławieństwa, polecajmy szczególnie dzieci ze szkoły Płużnickiej, które już w przyszłą sobotę po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swego serca. Na ten piękny czas przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97