Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w ubiegły czwartek we Mszy Świętej z Nuncjuszem Apostolskim, dziękujemy asyście liturgicznej ołtarza, chórowi i p. Magdzie za przygotowanie śpiewu, kościelnej służbie porządkowej Totus Tuus, wspólnotom różańcowym, pocztom sztandarowym z naszych szkół, i wszystkim za przygotowanie wystroju i liturgii. Bóg wielki zapłać.
  2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Trójcy Świętej. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii Matki Bożej Pięknej Miłości, a ks. Przemek w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowe, pamiętajmy w modlitwie o naszych kapłanach i ofiarodawcach naszej budującej Świątyni.
  3. Jutro wspominamy w liturgii św. Antoniego z Padwy, jest to również dzień Fatimski, po Mszy Świętej wychodzimy tradycyjnie na kolejną 48 drogę różańcową, zakończymy modlitwę Apelem Jasnogórskim.
  4. We wtorek wspominamy Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  5. W czwartek 16 czerwca przeżywamy uroczystość Bożego Ciała, Msza Święta uroczysta rozpocznie się o godz. 11.00, po niej przejdziemy w procesji do czterech ołtarzy naszego Osiedla, prosimy nasze wspólnoty o dekoracje ołtarzy, pierwszy będzie przy ulicy Portowej odpowiedzialni bracia z Totus Tuus, drugi na ulicy Kasztanowej będzie dekorowany przez koła stanowe, trzeci na nowym Osiedlu Myśliborska 70A będzie organizowany przez rodziców dzieci komunijnych wraz z katechetami, i czwarty przy Osiedlu Myśliborska 62 i 64 przez koła rodzinne. Zapraszamy na procesje, ministrantów, lektorów, dzieci komunijne w strojach odświętnych, dziewczynki komunijne i bielanki prosimy o przyniesienie swoich koszyczków do sypania kwiatów, chłopcy będą zaangażowani do noszenia poduszek z emblematami eucharystycznymi. Jeżeli ktoś ma w domu ususzone kwiaty prosimy przynieść do kaplicy.  Wspólnoty które są odpowiedzialne za feletrony, chorągwie, sztandary prosimy o przygotowanie nieco wcześniej. Przez cały tydzień Oktawy będzie wokół kaplicy procesja z Najświętszym Sakramentem, zakończenie tradycyjnie w czwartek obrzędem poświęcenia wianków, prosimy grupy modlitewne przez cały tydzień o troskę w przygotowaniu procesji wokół kaplicy.  
  6. Dziękujemy ofiarodawcom i wszystkim darczyńcom którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3100zl., serdeczne Bóg zapłać.
  7. W sobotę w parafii Dębę Wielkie odbędzie się X Zjazd kół różańcowych rodzinnych zapraszamy do uczestnictwa z naszej parafii członków róż na diecezjalne modlitewne spotkanie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  8. Zapraszamy dzieci na parafialny wakacyjny wyjazd w góry do miejscowości Czarna Góra organizowany przez ks. Mariusza, są wolne miejsca: wyjeżdżamy 27 czerwca a wracamy 2 lipca, planowany jest: zdobywanie szczytu wysoki wierch wjazd kolejką, wyjazd na Słowację do miejscowości Łomnicki Szczyt, zwiedzanie starej kopalni Uranu, Wyjazd do Zakopanego, na Gubałówkę, Krzeptówki, w planie jest zatrzymanie się w drodze powrotnej na Krakowskich Łagiewnikach i Wadowicach, Koszt z wyżywieniem, noclegiem, autokar do dyspozycji wynosi 1000zł., Zapisy i szczegóły w zakrystii. Jeżeli nie zbierze się około 20 osób, i będzie mniejsza grupa to cena się zmniejszy i pojedziemy innym transportem. Zachęcamy do wyjazdu.
  9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Chrystus w Najświętszym Sakramencie, codziennie przyjmowanie Eucharystii pozwala nam żyć w łasce uświęcającej, W kościele katolickim w Polsce rośnie liczba żonatych mężczyzn, którzy dołączają do stanu duchownego jako diakoni. Czy stały diakonat jest odpowiedzią na spadek liczby powołań kapłańskich?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97