Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny, przypada dzisiaj 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920r., zwanej Cudem nad Wisłą.
  2. Jutro z sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku wyrusza na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza Ruchu Pomocników Matki Kościoła.
  3. We wtorek wspominamy w liturgii św. Jacka, prezbitera, to również dzień imienin biskupa Jacka Grzybowskiego powierzajmy Jego posługę Matce Bożej Pompejańskiej.
  4. W piątek wspominamy w liturgii św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  5. W sobotę o godz. 6.00 Msza Święta dla wszystkich pielgrzymów, którzy wyruszają do sanktuariów ziemi świętokrzyskiej, zwiedzimy Kałków, Skarżysko Kamienna i św. Krzyż, są jeszcze wolne miejsca zachęcam do wzięcia udziału w pielgrzymce. Koszt 70zł., Ze względu na pielgrzymkę Msza Święta parafialna w tym dniu z 7.00 przesunięta jest wyjątkowo na godz. 6.00 razem z pielgrzymami.
  6. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4000zł, osoba bezimienna 10000zł. Bóg wielki zapłać.
  7. Od poniedziałku rozpoczynamy rozbierać szalunki głównego stropu.
  8. Informujemy że 13 sierpnia w godzinach wieczornych zmarł ks. Abp Henryk Hoser senior naszej diecezji warszawsko – praskiej, który przed odejściem na emeryturę erygował 27 listopada 2016 r., ośrodek duszpasterski Matki Bożej Pompejańskiej i poświęcił plac i krzyż pod budowę naszej świątyni dziękujemy za Jego posługę i troskę, polecamy śp. Abp Henryka Bożej Opatrzności. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
  9. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Najważniejsze zwycięstwo – skąd wziął się tytuł „Matka Boża Zwycięska” i jakie jego odniesienie do dziejów zbawienia? Co łączy Światowe Dni Młodzieży sprzed 30 laty z Cudem nad Wisłą? Jak się wyrażał szczególny związek Prymasa Tysiąclecia z Matką Bożą.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97